Ana Sayfa Haberler Gergerlioğlu, adli kontrolle serbest bırakıldı.

Gergerlioğlu, adli kontrolle serbest bırakıldı.

0
Gergerlioğlu, adli kontrolle serbest bırakıldı.

HDP Kocaeli Milletvekili iken milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) sabah saatlerinde lavabodan çıkarılarak gözaltına alınmıştı. Gözaltına alındıktan sonra Kavaklıdere Polis Karakoluna götürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu, sağlık kontrolünün ardından adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gergerlioğlu’nun serbest bırakılması hakkında “Ankara Emniyet Müdürlüğüne verilen talimat ile şüpheli Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun ifadesinin alınması sağlanmış, ifadesi ikmal edildikten sora şahıs serbest bırakılmıştır” denildi.

SAVCILIK: SERBEST BIRAKILMIŞTIR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada “Ankara Cumhuriyet Bassavcılığımızca  Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreterligi tarafindan yapılan  suç duyurusu ve  eki belgeler ile yazılı ve görsel basından elde edilen diğer bilgi ve belgeler sonucunda, 17.03.2021 tarihinde hakkında verilen kesinleşmiş mahkeme kararının Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunun 60. birleşiminde okunması ile milletvekilliği düşen ancak TBMM binasından ayrılmayan ve ayrılmayacağını da yaptıgı sosyal medya paylaşımları ile açıklayan eski Kocaeli milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında “17.03.2021 tarihinden itibaren gece gündüz aralıksız TBMM binasını terk etmemesi, düşmüş olmasına rağmen Mecliste milletvekili gibi hereket etmesi ile 17.03.2021 tarihinde Meclis Genel Kurulundan ayrılıp HDP partisi grup katına çıktığı sırada kendisi ile birlikte yürüyüşe geçen gruptan biji serok apo şeklinde sloganlar atılması” sebepleriyle Türk Ceza Kanununun 262/1, 116/2-4 ve 3713 sayılı Kanunun 7/2. maddeleri kapsamında başlatılan soruşturmada, Cumhuriyet Başsavcılıgımızca Ankara Emniyet Müdürlüğüne verilen talimat ile şüpheli Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun ifadesinin alınması sağlanmış, ifadesi ikmal edildikten sora şahıs serbest bırakılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi..

kaynak artı gerçek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here