Ana Sayfa Haberler Grev kırıcılığı yapmak isteyen Baldur’un açtığı iş ilanına işsizler başvurmadı: “Biz kimsenin ekmeği ile oynamayız”

Grev kırıcılığı yapmak isteyen Baldur’un açtığı iş ilanına işsizler başvurmadı: “Biz kimsenin ekmeği ile oynamayız”

0
Grev kırıcılığı yapmak isteyen Baldur’un açtığı iş ilanına işsizler başvurmadı: “Biz kimsenin ekmeği ile oynamayız”

Baldur işçilerine karşı grev kırıcılığını örgütlemeye çalışan Baldur patronu işçi alımı için ilan açarken, başvurmak için gelen 50’ye yakın kişi “Biz kimsenin ekmeği ile oynamayız” diyerek geri döndüler.

Evrensel’de yer alan habere göre, Gebze’deki Birleşik Metal-İş üyesi Baldur işçileri işten atılan işçilerin işe geri alınması ve TİS haklarının tanınması için grevlerini sürdürürken, grev kırıcılığı yapan Baldur patronu ise iş ilanı açtı. İşçilerin TİS hakkını tanımayan ve daha önce mahkeme kararıyla da grev kırıcılığı yaptığı kanıtlanan Baldur yönetimi işçi alımı için İŞKUR’a başvurdu. İlanın açılmasıyla 50’ye yakın işsiz başvuru için İŞKUR Gebze binası önünde toplandı.

“Mücadelenin kırılmasına izin vermeyelim”

Grevdeki Baldur işçileri, Birleşik Metal-İş Gebze 2 No’lu Şube Başkanı Necmettin Aydın ve yöneticiler de İŞKUR önüne giderek işsiz yurttaşlara açıklama yaptı.

Şube Başkanı Necmettin Aydın, “Bugün Baldur fabrikasında grev var. Grevimiz 172 gündür işçilerin ekmek mücadelesi için devam ediyor. Baldur patronu işçilerin grevini baltalamak için yeni iş ilanı açmıştır. Siz işçi kardeşlerimizin buna müsaade etmeyeceğine inanıyoruz. Bugün Baldur’da işçiler sendikalaşma hakkı için çocuklarının geleceği için mücadele ediyor. Bu mücadelenin kırılmasına müsaade etmeyelim” dedi.

Açıklamanın ardından İŞKUR önüne gelen işçiler de iş başvurusundan vazgeçti. “Biz kimsenin ekmeği ile oynamayız” diyen işsizler İŞKUR önünden ayrıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here