Ana Sayfa Haberler Hasan Ferit Gedik’in katiliydi: Sedat Peker’in tetikçisi çatışmada öldü

Hasan Ferit Gedik’in katiliydi: Sedat Peker’in tetikçisi çatışmada öldü

0
Hasan Ferit Gedik’in katiliydi: Sedat Peker’in tetikçisi çatışmada öldü

Dün İstanbul Maltepe Başıbüyük mahallesinde arazi kavgasından çıktığı belirtilen silahlı çatışmada üç kişi öldü. Mevlüt Mesut Bilgin’e ait araziye gelen 3 kişi, arazi anlaşmazlığı yüzünden Bilgin ile tartışmaya başladı. Çıkan kavgada Mevlüt Mesut Bilgin ile buraya gelen Metin Gökhan Ocakçı, Uğur Köroğlu ve Batuhan Ş. silahlardan çıkan kurşunla yaralandı. Mevlüt Mesut Bilgin, Metin Gökhan Ocakçı ve Uğur Köroğlu yapılan müdahalelere rağmen kaldırıldıkları hastanede öldü.

Duvar’ın haberine göre, çatışmada ölen Uğur Köroğlu, Gülsuyu’nda uyuşturucuya karşı düzenlenen eylemler sırasında öldürülen Hasan Ferit Gedik cinayetinde sanık olarak yargılanırken “suç örgütü kurmaktan” aranan firari Sedat Peker’in adamı olduğu söylenmişti.

Köroğlu’nun MHP Genel Başkanı Bahçeli ile de çekilmiş kareleri bulunuyor.

Gezi eylemleri sırasında Maltepe Gülsuyu’nda açıklama yapan ve uyuşturucuya geçit vermeyeceklerini açıklayan yurttaşlar, bir grubun silahlı saldırısına uğramıştı. 30 Eylül 2013’te yaşanan olayda vurulan Hasan Ferit Gedik yaşamını yitirmiş, 3 kişi yaralanmıştı.

Gedik’in ölümünün ardından Uğur Köroğlu tutuklanarak hapishaneye gönderilmiş ve ancak kısa bir süre sonra serbest bırakılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here