Ana Sayfa Manşet Haydi eyleme ! #İstanbul Sözleşmesi 10 Yaşında, Vazgeçmiyoruz…

Haydi eyleme ! #İstanbul Sözleşmesi 10 Yaşında, Vazgeçmiyoruz…

0
Haydi eyleme ! #İstanbul Sözleşmesi 10 Yaşında, Vazgeçmiyoruz…

Telgraf Haber : Eşitlik İçin Kadın Platform’dan eylem çağrısı yapıldı.Bugün İstanbul Sözleşmesi’nin 11 Mayıs 2011’de İstanbul’da imzaya açılmasının ve Türkiye’nin ilk imzacısı olmasının 10. yıl dönümü nedeniyle ” Tüm Twitter mora boyansın diye profil fotoğraflarımızı değiştiriyor ve sosyal medya eylemi için saat 11’de burada buluşuyoruz.” çağrı yapıldı.

Eşitlik İçin Kadın Platformu, İstanbul Sözleşmesine yönelik saldırılara karşı mücadele eden 300’ü aşkın örgüt-platform-gruptan oluşuyor.

11 Mayıs saat 11:00de İstanbul Sözleşmesinin imzalanmasının 10. yıl dönümünü Twitter da İstanbul Sözleşmesi 10 Yaşında ve Vazgeçmiyoruz etiketleriyle eylem başlıyacak. Sosyal medyada İstanbul Sözleşmesi 10 Yaşında etiketinde buluşmak üzere çağrıları yapıldı.

Kadınlar, İstanbul Sözleşmesi’nin 10. yıldönümünü kutlamaya başladı. İstanbul’un surlarından seslenen kadınlar “İstanbul Sözleşmesi bizim, vazgeçmiyoruz” ve “İstanbul Sözleşmesi 10 yaşında” yazılarını surlara yansıttı

İstanbul Sözleşmesi’nin 11 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul’da imzaya açılmasının ve Türkiye tarafından ilk imzacı olarak imzalanmasının 10’uncu yıldönümünde İstanbul Sözleşmesi’ni Uygula Kampanya Grubu, İstanbul’un surlarından seslendi. Kadınlar, “İstanbul Sözleşmesi bizim, vazgeçmiyoruz” ve “İstanbul Sözleşmesi 10 yaşında” yazılarını surlara yansıttı.

EŞİK 20 Marttan bu yana neler yaptı
İstanbul Sözleşmesi kararından sonra kim ne yaptı ne dedi
Vazgeçmiyoruz çünkü
Devlet kadınların çocukların LGBTİların yaşlıların mültecilerin engellilerin ve diğer dezavantajlı grupların haklarını hayatlarını korumak işini yapmak zorunda.
Devletin görevi kadınları kadınların hayatlarını ve haklarını umursamayıp kadının içinde şiddet gördüğü aileyi yüceltenlere toplumsal cinsiyet eşitliği kavramını şeytanlaştıranlara şiddet gösteren erkeklere uzaklaştırma verilmesinden başlayıp kadının boşanma nafaka haklarına göz dikenlere erken yaşta zorla evlilikleri savunanlara  şiddet ve istismar özgürlüğü için İstanbul Sözleşmesini günah keçisi ilan edenlere mavi boncuk dağıtmak değil her bir bireyin şiddetten uzak özgürce yaşama hakkını korumak.
Bunları hatırlatmaya ve sorumluları göreve çağırmaya devam edeceğiz. Karardan geri dönülene kadar ulusal ve uluslararası alanda hukuki her türlü yolu deneyeceğiz.
Basın açıklamamızı değerlendirmeniz dileğiyle
Yarın 11 Mayıs saat 11:00de İstanbul Sözleşmesinin imzalanmasının 10. yıldönümünü Twitterda İstanbulSözleşmesi10Yaşında ve Vazgeçmiyoruz etiketleriyle kutlayacağız. Sosyal medyada İstanbulSözleşmesi10Yaşında etiketinde buluşmak üzere
Eşitlik İçin Kadın Platformu-EŞİK”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here