Manşet Muhalefet Siyasi Hareketler

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “Bu iktidarın darbeci anlayışla herhangi bir sorunu yok.

İktidarı, emekli amirallerin yayınladığı bildiriden fırsatçılık ve kurnazlıkla darbe tehdidi üretmeye çalışmakla suçlayan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar,  “Bu iktidarın darbeci anlayışla herhangi bir sorunu yok. Bu iktidarın darbecilerle hesaplaşma konusunda en ufak bir samimiyeti de olamaz. Eğer gerçekten darbeci zihniyete darbeci herhangi bir girişimle hesaplaşma konusunda samimi ise, bu iktidarın yapacağı ilk şey kendi icraatları ile yüzleşmektir” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, güncel gelişmeleri değerlendirdiği partisinin grup toplantısında konuştu.

Sancar, konuşmasında HDP Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu’nun 31 Mart tarihinde Mardin’de gerçekleştirdikleri “Halkların İradesi için Adalet” forumu üzerinde durdu. Forumu yerel seçimlerin ikinci yıl dönümünde gerçekleştirdiklerine değenin Sancar, “İki yıl önce o tarihte siyasal iktidar tarihi bir yenilgi yaşadı. Bu yenilgiyi yaşamasındaki temel faktör de HDP’nin seçim stratejisiydi. Türkiye’nin siyasi dengelerinde hangi ağırlığa sahip olduğumuzu ve nasıl bir rol oynayacağımızı dünya aleme göstermiştik. İktidarın geri dönülmez bir yönetememezlik krizi içerisine girmesinde bu yenilgi belirleyici olmuştur” dedi.

HDP twettir hesabı

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir