Haberler

Hilal Kaplan yangından darbeyi gördü: Garip bir hareketlilik var, benden söylemesi…

14 Temmuz’da TRT yönetimine atanan Hilal Kaplan Türkiye’de uzun süredir devam eden ve kontrol altına alınamayan yangınlar için yardım çağrısında bulunanlarda darbe gördü.

CFR analisti Cook’un Türkiye’deki orman yangınları öncesindeki yazısını alıntılayan Kaplan, Sabah isimli gazetedeki köşesindeki yazısına “Biz hazırız” başlığını attı.

“Garip bir hareketlilik var, benden söylemesi…”

CFR (Dış İlişkiler Konseyi) analisti Cook’un Türkiye’deki orman yangınları öncesinde “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye genelinde kontrol kurma ve sürdürme kapasitesi zarara uğramış görünüyor. Bu da büyük çaplı protestolar, artan şiddet ve devletin zirvesindeki siyasi mücadeleler olasılığını artırıyor” şeklinde bir yazı yazdığını belirten Kaplan, makalenin “Erdoğan gidiyor coşkusu” barındırdığını söyledi.

Kaplan yazısının sonunda darbe girişimi iddiasında bulunarak, “garip bir hareketlilik var, benden söylemesi…” dedi, şu ifadeleri kullandı:

“Sosyal medyadaki gayri milli hesapların FETÖ’yü açıktan savunma telaşı, AK Parti’ye yakın herkesi açık açık infaz edeceklerini söylemelerine varan cüretleri, “Türkiye’ye yardım et” kampanyasındaki trol ağının yurt dışından beslenmiş oluşu… Bu ve benzeri tüm işaretler, bana geçirdiğimiz kışı ve unutmadığımız ayazları anımsatıyor. Darbe olasılığını, 15 Temmuz’dan dört ay önce yazdığımda da paranoyaklıkla suçlandığım için yine aynı numarayı uygulayacaklardır. Ama garip bir hareketlilik var, benden söylemesi… Gelmekte olan darbe girişimini tahmin ettiğim yazımın başlığı ile bitirelim: Biz hazırız.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir