Ana Sayfa Haberler Hürmüz Diril dosyasında yeni gelişme: 3 gözaltı var

Hürmüz Diril dosyasında yeni gelişme: 3 gözaltı var

0
Hürmüz Diril dosyasında yeni gelişme: 3 gözaltı var

530 gündür kendisinden haber alınamayan Hürmüz Diril ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 3 kişi gözaltına alındı.

MA’da yer alan habere göre; Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Kovankaya (Mehrî) köyünde yaşayan Hürmüz ve Şimoni Diril çifti, 8 Ocak 2020’de kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kaçırıldı. Şimoni Diril’in cansız bedeni 70 gün sonra Hezil Çayı’nın kenarında bulurken Hürmüz Diril’e dair herhangi bir ize rastlanmadı. Açılan soruşturma kapsamında köyde yaşayan tek kişi Apro Diril gözaltına alındı, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Üzerinden 530 gün geçmesine rağmen Diril’in cenazesi ve failleri bulunamazken, soruşturma kapsamında sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında, daha önce gözaltına alınan Apro Diril ile isimleri öğrenilemeyen 2 kişi gözaltına alındı.

Barodan açıklama

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Şırnak Barosu Başkanı Rojhat Dilsiz, “530 gün önce ortadan kaybolan ve kendisinden bir daha haber alınamayan Hürmüz Diril ile ilgili sürdürülen soruşturmada bugüne kadar herhangi bir ilerleme kaydedilmemişti. Bugün itibariyle dosyada 3 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiş durumda. Gözaltına alınanlar arasında daha önce de gözaltına alınan ve adli kontrol tedbiriyle salıverilen Apro Diril de var” bilgisini paylaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here