Ana Sayfa Telgrafın Telleri Kültür Sanat İBB Şehir Tiyatroları’nın “2. Çocuk Hakları Festivali” Başlıyor

İBB Şehir Tiyatroları’nın “2. Çocuk Hakları Festivali” Başlıyor

0
İBB Şehir Tiyatroları’nın “2. Çocuk Hakları Festivali” Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları tarafından düzenlenen 2. Çocuk Hakları Festivali başlıyor.

Festival 1989 yılından bu yana dünya çapında çeşitli etkinliklerle kutlanan Dünya Çocuk Hakları Günü’nde kapsamında düzenlenecek.
19 Kasım ve 20 Kasım tarihlerinde İstanbulluların ücretsiz katılabilecekleri etkinlikler, Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesi, Müze Gazhane Meydan Sahnesi, Müze Gazhane T Atölye, Sultangazi Hoca Ahmet Yesevi Sahnesi, Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Sahnesi’nin yanı sıra çocukların ulaşabileceği mahalle evleri, kütüphaneler ve açık alanlarda düzenlenecek.

Atölye, konser ve söyleşiler

Etkinliklerle çocuklar ve yetişkinlerin müzik, dans, oyun yazarlığı, resim, çocuk oyunu, çocuk yogası, masal atölyeleri, söyleşiler gibi farklı disiplinlerde gerçekleşecek etkinliklerle birlikte çocuk hakları konusunda bilgi ve farkındalık kazanması amaçlanıyor.

Çocuklar; Bekçi ile Postacı oyunu, masal ve beden perküsyonu dinletisi etkinlikleriyle haklarını öğrenip oyunun sonrasında ise oyun ekibiyle bir söyleşi gerçekleştirilecek.

II. Çocuk Hakları Festivali Prof. Dr. Betül Çotuksöken, I. Çocuk Hakları Festivali katılımcıları Ela Aydoğan, Azra Aydoğan ve İstanbul Kent Konseyi & Çocuk Danışma Kurulu’nun katılacağı bir etkinlikle devam edecek.

Etkinlik programı, Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Orkestrası ve Korosu Mini Konseri’yle sona erecek.

Çocukların ve yetişkinliklerin katılımına açık olan sınırlı kontenjanlı atölyelere katılmak için 11 Kasım 2022 Cuma gününden itibaren sehirtiyatrolari.ibb.istanbul adresinden başvuru yapılabilir.

Ayrıntılı bilgi için, tıklayın

Bia

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here