Haberler

İBB’nin gezici çocuk kütüphanesine, içinde çocukların olduğu esnada AKP’li Zeytinburnu Belediyesi tarafından müdahale edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait “500İG gezici kütüphane eğlenerek öğreniyoruz” adlı etkinlik otobüsü faaliyetini sürdürürken Zeytinburnu Belediyesi ekiplerince kaldırıldı.

Sosyal medya hesabından görüntüleri paylaşan CHP Zeytinburnu ilçe başkan yardımcısı Süleyman Dağ, “AKP’li Belediyelerin yaptığı ayrımcı ve ötekileştirici uygulamalarına bu kez çocuklar maruz kaldı. İlçemize gelen İBB’ye ait ‘500İG gezici kütüphane eğlenerek öğreniyoruz’ adlı etkinlik otobüsü beledye ekiplerince kaldırıldı. Zeytinburbu Belediyesi’nin yaptığı bu ayıbı kınıyoruz” diye yazdı.

CHP İstanbul İl Başkanı Cana Kaftancıoğlu da yapılan müdahaleye tepki gösterdi. Kaftancıoğlu, “Sebep? Siyasi hırs uğruna bari çocuklara kıymayın diyeceğim ama nafile… Vatandaşı görmeyen, şuradaki çocukların mutluluğunu hissedemeyen bir anlayışın tezahürü bu davranış Bu anlayıştan hep birlikte kurtulacağız hem de çok yakında” paylaşımını yaptı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir