Ekoloji

İkizdereliler’den Erdoğan’a: Terörist olsak Cengiz’in makineleri yukarıya çıkabilir miydi?

Rize İyidere Lojistik Liman İnşaatı’nda kullanılmak üzere İkizdere’deki İskencedere Vadisi’nde açılmak istenen taş ocağına karşı çıkan bölge halkından insanların doğa nöbeti sürüyor. “Yürütmeyi durdurma” talebiyle Rize İdare Mahkemesi’ne açılan dava kapsamında, bugün bölgeye gelen bilirkişi heyeti keşif yaptı.

ANKA’nın haberine göre; keşfe İkizdereli davacılar ve avukat Yakup Okumuşoğlu katıldı. Şantiye alanının girişinde yerleştirilen demir kapı önünde keşfin tamamlanmasını bekleyen insanlar, taş ocağının açılması durumunda doğanın tahrip olacağını bir kez daha dile getirdi.

“Etten duvar yaptılar, konuşamadık”

İskencedere’de taş ocağı açılmasına karşı mücadele verenlerden Ayşe Albayrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz haftalarda İkizdere’ye geldiğini hatırlatarak, “Ben çok dertlendim, içerlendim. Cumhurbaşkanımız geldi, bekledim onu, belki buraya çıkar da konuşma yapar. Etten duvar yaptılar da konuşamadık onla” dedi.

“Sen geldin bizi terörist ettin, gittin”

Erdoğan’ın, İyidere-İkizdere Yolu ve Tünelleri açılısında İskencedere’de direnenler için kullandığı “solcu, komünist” sözlerini eleştiren Albayrak, şunları söyledi:

“Ben o günden beri uyuyamıyorum. Bizi, geldi hem komünist etti hem terörist etti. Biz hepimiz anneyiz. Biri gelin, biri evlat… Ben 66 yaşında kadınım sen geldin bizi terörist ettin, gittin. Senin kızına bir yarım laf dediler, dünyayı ayağa diktin. Senin hanımına öyle laflar deseler onların hiçbirini çeker miydin? Cumhurbaşkanına böyle kelimeler yakışır mı? Sen bizi terörist, komünist ettin, biz terörist olsak bu yukarıya Cengiz’in makineleri çıkabilir miydi? Hiç adım atabilir miydi?”

Albayrak, “Cumhurbaşkanı demek, cumhurun başkanı demektir, biz de cumhuruz. Bizi kaale bile almadı. Buradan gelip geçti, ne oluyor burada diye bakmadı” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir