Bu yıl “Ayrımcılık Yasağı” temasıyla gerçekleştirilen Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) 13. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri Afiş Yarışması sonuçlandı.

Değerlendirmeye alınan 394 eser arasından Kenan Yiğit’in çalışması birincilik ödülünü aldı. Çağan Karaağaç ikincilikle, Eda Zabun ise üçüncülükle ödüllendirildi.

Dereceye giren ve derecelendirme dışında beğeni alan ilk 27 eser ise 10-17 Aralık 2022 tarihlerinde web sitesinde sergilenecek.

Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV), her yıl İnsan Hakları Haftası’nda gerçekleştirilen İnsan Hakları Belgesel Film Günleri’nin afişini 2019 yılından beri yarışmayla belirliyor.

Birincilik ödülü Kenan Yiğit’e

Bu yıl “Ayrımcılık Yasağı” temasıyla düzenlenen yarışmaya 447 kişi başvurdu. Başvurulan eserlerden 22’si hareketli, 372’si statik olmak üzere, toplam 394 eser değerlendirmeye alındı.

Değerlendirmeye alınan tüm eserler seçici kurulu tarafından belirlenen takvime uygun olarak kör hakemlik yöntemiyle, çevrimiçi ve üç turlu olarak değerlendirildi.

Değerlendirmenin sonucunda, Kenan Yiğit’in eserinin birincilik ile ödüllendirilmesine ve TİHV 13. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri’nin afişi olmasına karar verildi. Çağan Karaağaç’ın hareketli eseri ikincilik ile ödüllendirilirken, Eda Zabun’un eseri üçüncü seçildi.

Yarışmacıların ödülleri 10 Aralık 2022 tarihinde İzmir’de yapılacak ödül töreninde verilecek.

Dereceye giren ve derecelendirme dışında beğeni alan ilk 27 eser ise 10-17 Aralık 2022 tarihlerinde web sitesinde sergilenecek. (EMK)

bia

Bir Cevap Yazın