Ana Sayfa Haberler İstanbul’da kent, doğa ve ekoloji örgütlerinden AKP’nin yönetemediği yangın krizine karşı eylem çağrısı!

İstanbul’da kent, doğa ve ekoloji örgütlerinden AKP’nin yönetemediği yangın krizine karşı eylem çağrısı!

0
İstanbul’da kent, doğa ve ekoloji örgütlerinden AKP’nin yönetemediği yangın krizine karşı eylem çağrısı!

İstanbul’da kent, doğa ve ekoloji örgütleri, günlerdir devam eden ve söndürülemeyen yangınlar karşısında asıl afet olan AKP iktidarının kriz yönetimi ile yangın karşısındaki yetersizliğe karşı yarın saat 19:30’da Kadıköy Süreyya Operası’nda eylem çağrısında bulundu.

Eylemin çağrısında şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye ve dünya haftalardır göz göre göre gelen bir yangınla boğuşuyor. Sistemin ve onun iktidarlarının yarattığı ekolojik yıkım, iklim krizini de beraberinde getirirken dünyayı alt üst ediyor. Türkiye’de AKP iktidarının doğayı bir meta haline getiren yağma ve talan politikaları, toprağı, suyu, ormanları ve havayı kar ve rant hırsıyla sömürmesi sonucu çıkan yangınlara müdahale etmemesiyle birlikte yangın bölgelerindeki canlı yaşamının yok olmasıyla karşı karşıyayız.
Bizler İstanbul’daki kent, doğa ve ekoloji örgütleri olarak günlerdir yanan bu ülkeye acil müdahale için bir araya geliyoruz. Yaşam alanlarını, ağaçları, toprağı, suyu ve canlı yaşamını savunan herkesi bu çağrıya kulak vermeye, iktidarın yangınlara acil aktif müdahale edilmesini sağlamak ve bir daha yaşanmaması için bu iktidardan kurtulmak için harekete geçmeye çağırıyoruz. 5 Ağustos Perşembe saat 19.30’da Süreyya Operası önünde buluşuyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here