Ana Sayfa Haberler İzmir Bornova’da Çatıda 1Mayıs

İzmir Bornova’da Çatıda 1Mayıs

0
İzmir Bornova’da Çatıda 1Mayıs

Telgraf Haber:İzmir Bornova’da 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nın pandemi gerekçesiyle alanlarda kutlanmamasını protesto için trafonun çatısına çıkan iki genç gözaltına alındı. Küçükpark Meydanı’ndaki trafonun üzerine çıkan ve sloganlar atan gençlere çevrede oturan yurttaşlar da destek verdi. Balkonlara çıkan bazı yurttaşlar, tencere ve tavalara vurarak, alkışlarla gençlerin protestosuna katıldı.İzmir’in Bornova ilçesinde iki genç, tam kapanma kararı ve pandemi gerekçesiyle alanlarda kutlanamayan 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı dolayısıyla dikkat çeken bir protestoya imza attı.

fotoğraf ANKA

Küçükpark Meydanı’ndaki elektrik trafosunun çatısına çıkan gençler, “1 Mayıs yasaklara sığmaz, yaşasın 1 Mayıs” yazılı pankart açarken, “Örgütlü halkı hiçbir kuvvet yenemez”, “Yaşasın 1 Mayıs” “Yasaklara boyun eğmeyeceğiz” sloganları attı. 

İki gence çevrede oturan yurttaşlar da balkonlara ve camlara çıkarak destek verdi. Bazı yurttaşlar ellerindeki tencere ve tavalara vurarak ve alkışlarla protestoya katıldı. Polis, protestoyu bitirmeye ikna edemediği iki gence trafo çatısına çıkarak müdahale etti. Çatıdan indirilen gençler gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here