Haberler

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanından depremle ilgili ilk açıklama

AFAD’ın merkez üssünü İzmir Menderes, Kandilli Rasathanesi’nin ise Kuşadası Körfezi olarak açıkladığı depremlerin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den bir açıklama geldi. Başkan Soyer, ilk bilgilere göre kentte hasarlı bina olmadığını bildirdi.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte ciddi şekilde hissedilen iki depremde ilk belirlemelere göre hasar alan bir bina olmadığını bildirdi. Başkan Soyer açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Kandilli Rasathanesi depremin merkez üssünü Kuşadası Körfezi, büyüklüklerini ise 4.1 ve 4 olarak açıklamıştı. AFAD ise depremin merkez üssünün İzmir’in Menderes İlçesi olduğu, sarsıntıların büyüklüğünün de 4.3 ve 4.2 olarak ölçüldüğünü duyurmuştu.

”Kentimizde art arda meydana gelen depremlerden etkilenen tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.  İlk gelen bilgilere göre herhangi bir hasar belirlenmemiştir. Tüm ekiplerimiz teyakkuz halindedir. Günün her saati 444 40 35 hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir