Haberler Manşet

İzmir, Çanakkale, Bursa, Burhaniye ve Denizli’de demokrasi platformları 1 Mayıs kutlamalarını başlattı

Telgraf haber:İzmir Emek ve Demokrasi güçleri 1MAYIS  öncesi bir araya gelerek ortak basın açıklamasında bulundu. DİSK-KESK – TMMOB – TTB, siyasi partiler ve kuruluşların desteklediği basın  açıklaması Konak Kemeraltı girişinde yapıldı. Toplanma anında polisin kitleyi bir araya getirmeme girişimi uzun uğraşlar sonucu çözüldü.

Genş katılımla gerçekleşen basın açıklasında, Yaşasın 1Mayıs, BİJİ YEK GULAN YAŞASIN  sınıf dayanışması, iş ekmek özgürlük sloganları atıldı. Ortak Basın açıklamasını DİSK İzmir temsilcisi Memiş Sarı okudu. Sarı, demokrasi, barış ve özgürlük vurgusunda bulundu. açıklama  sonrası 1 Mayıs  ve demokrasi  mücadelesinde yitirdiklerimiz adına saygı duruşu yapıldı. Eylem sloganlar ve alkışlarla açıklama  sona  erdi.

Yurdun farklı illerinde sendikalar ortak açıklamalarda bulundular.Denizli Delikliçınarda,Burhaniye’de,Çanakkale’de,Bursa’da yapılan açıklamalarda Hükümletin uygulamaları eleştirildi.Pandemi koşullarında alınan tedbirlerin yetersizliği vurgulandı.Emekçileri yok sayan AKP iktidarı eleştirildi.Emekçilerin alım güçlerinin azaldığı vurgulandı.

,

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir