Duyurular Haberler

Kadıköy Belediyesi, bu yıl ikinci kez ‘Yeniden Kullanım Pazarı’na kapılarını açıyor

İlki haziran ayında yapılan ‘Yeniden Kullanım Pazarı’nın ikincisi 31 Temmuz Pazar günü 11.00 ile 19.00 saatleri arasında Belediye bahçesinde kurulacak. Geri dönüşüme dikkat çekmek ve ekonomik destek amacıyla kurulan pazarda; giysi, çanta, ayakkabı, atkı, bere gibi birçok ürün satışta olacak. İkinci el kıyafetler dışında pazardan bebek eşyaları da satın alınabilecek. 

Kurulacak olan 80 adet standın sahibi, başvuranlar arasında yapılan çevrimiçi kura çekimi ile belirlendi. Kadıköy’de ikamet edenler ve tekstil sektöründe ticari faaliyeti bulunmayanların başvurabildiği pazarda, sadece nakit para kabul edilecek.

ÖĞRENCİLERE BURS İMKANI

Pazarda; Kadıköy Belediyesi, Türk Eğitim Vakfı, Kadıköy mahalle muhtarları, Kadıköy Belediyesi gönüllüleri ve Kadıköylülerin, ihtiyaç sahibi Kadıköylü üniversite öğrencilerine karşılıksız burs desteği sunmak amacıyla başlattığı ‘Okutan Kadıköy’ projesi kapsamında bir stant da kurulacak. İsteyen ziyaretçiler, bu stantı ziyaret ederek öğrencilere burs desteğinde bulunabilecek.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE GİYSİ BAĞIŞI

Kadıköy Belediyesi’nin ikinci el giysi mağazası ‘Açık Gardırop’ da alanda yerini alacak. 20 yıldır hizmet veren ‘Açık Gardırop’, yapılan kıyafet bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. İsteyen ziyaretçiler kullanmadıkları kıyafetlerini bu stanta bağışlayabilecek.

HAYVANLAR DA UNUTULMADI

Pazarda, Kadıköy Hayvan Dostları Platformu’nun da stantı bulunacak. Platform, satacakları ikinci el giysilerden elde edilecek gelirle,  Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi’nde hasta olan can dostların ihtiyaçlarını karşılayacak.

Haber ANKA

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir