Ana Sayfa Haberler Kadınlarda dünya rekorunun kırıldığı “N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonu 7 Kasım’da

Kadınlarda dünya rekorunun kırıldığı “N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonu 7 Kasım’da

0
Kadınlarda dünya rekorunun kırıldığı “N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonu 7 Kasım’da

ETELGRAF HABER-

Atletizmin uluslararası yönetim birimi Dünya Atletizm Birliği (World Athletics), 4 Nisan’da koşulan “N Kolay İstanbul Yarı Maratonu’nu”, kadınlarda; “Dünyanın En Hızlı Yarı Maratonu” olarak gösterdi. Kenyalı atlet Ruth Chepngetich yarışta, klasmandaki rakiplerini geride bırakarak dünya rekoru kırdı.

Kadınlarda dünya rekorunun kırıldığı “N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonu’nda”, önemli bir başarıya imza atıldı.

4 Nisan 2021’de koşulan yarış, Dünya Atletizm Birliği tarafından kadınlarda; “Dünyanın En Hızlı Yarı Maratonu” olarak gösterildi. Açıklanan 2021 Ekim ayı “etkinlik performans” sıralamasında “N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonu” erkeklerde ise “Dünyanın En Hızlı 2. Yarı Maratonu” olarak yer aldı. 

“N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonu’nda” kadınlarda Kenyalı atlet Ruth Chepngetich, 1:04:02’lik derecesiyle dünya rekoru kırarak birinci olmuştu. Erkeklerde ise dünya rekortmeni Kenyalı atlet Kibiwott Kandie, 59:35’lik derecesiyle yarışı ilk sırada tamamlamıştı.

7 KASIM’DA GÖZLER İSTANBUL’DA

Pandemi nedeniyle tüm dünyaya hâkim olan olumsuz koşullara rağmen 2020 ve 2021’de etkinliklerin aralıksız devam ettiği İstanbul, 7 Kasım’daki “N Kolay 43. İstanbul Maratonu’nda dünya sıralamasında önemli basamaklarda bulunan elit atletleri ağırlayacak. İstanbul’un World Athletics listesinde ilk sıralara yükselmesi “N Kolay 43. İstanbul Maratonu’na gösterilen ilgiyi de artırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here