Haberler

Kaşıkçı cinayetinin zanlısı Fransa’da yakalandı

Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda 2 Ekim 2018’de öldürüldüğü cinayetin zanlılarından birinin Fransa’nın başkenti Paris’te yakalandığı öğrenildi.

Fransız basınının, adli kaynaklara dayandırdığı haberlere göre, katil zanlısı Khaled Aedh Al-Otaibi Paris’teki Charles de Gaulle Havalimanı’nda Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a gitmek üzere uçağa binerken sınır polisi tarafından gözaltına alındı.

33 yaşındaki Suudi Arabistanlı eski kraliyet koruması olan Al-Otaibi, Türkiye tarafından Kaşıkçı cinayetiyle ilgili aranan 20 kişi arasında yer alıyordu.

RSF: Mükemmel bir haber

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü (RSF) Genel Sekreteri Christophe Deloire, Kaşıkçı cinayeti sanıklarından birinin Fransa’da yakalanmasını “mükemmel bir haber” olarak karşıladı ve “Fransa polisi bu sanığın topraklarında bulunmasına göz yummadı” dedi.

RSF, Türkçe sayfasında yaptığı paylaşımda ise, Paris’te yakalanan Al-Otaibi’nin, İstanbul’da görülen davanın iddianamesinde, gazeteci Kaşıkçı’yı 2 Ekim 2018 günü öldürdükten sonra saat 19:46’da Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’ndan “en son ayrılan 3 kişiden 1’i” olarak yer aldığını ve müebbetle yargılandığını hatırlattı

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir