Haberler

Kayyum idaresi Kızıltepe’de esnafı iş yapamaz hale getirdi

Kayyum yönetiminde bulunan Mardin, Kızıltepe Belediyesi’nin “yenileme” çalışması bölge esnafı için çileye dönüştü.

MA’da yer alan habere göre, kayyum yönetiminde bulunan Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Kızıltepe Belediyesi tarafından yapılan yol çalışması halkı bezdirdi. 3 aydır Özgürlük Meydanı’nda süren “yenileme” çalışması çevre esnafını iş yapamaz hale getirdi.

Yıktılar ama yapmadılar

Esnaflardan Diyar Özcan, toz ve yıkıntılar sebebiyle müşterinin sokaktan ve iş yerlerinden uzaklaştığını belirtirken, “Müşterilerimiz rahatsız oluyorlar. Yaklaşık 3 aydır toz içindeyiz. Buralar harabeye döndü. Müşteriler toz ve dumandan dolayı buraya gelmek istemiyor. Bu durumdan bıktık” dedi.

Bir diğer esnaf Erhan Demircan ise belediyeye iletilen şikayet ve tlaeplerin göz önüne alınmadığından şikayet etti ve “Zabıta ve belediye yetkililerine mevcut durumu iletmemize rağmen kimse sorunu çözmüyor. Buraları hızlandırarak çalışmayı sonlandırmalarını istiyoruz” sözleriyle dile getirdi. İlçede uzun zamandır herhangi bir çalışmanın yapılmadığını ifade eden Hekim Kılıç ise, “Buraları yıktılar ama yapmadılar. Burada halka kimse hizmet etmiyor. Bizler yıkılan yerlerin yapılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir