Ana Sayfa Haberler Kayyum rektörü görevden alınan Boğaziçi, davalık olan Hukuk Fakültesi için kadro ilanı açtı

Kayyum rektörü görevden alınan Boğaziçi, davalık olan Hukuk Fakültesi için kadro ilanı açtı

0
Kayyum rektörü görevden alınan Boğaziçi, davalık olan Hukuk Fakültesi için kadro ilanı açtı

Resmi Gazete’de yer alan kararla Melih Bulu’nun rektörlük görevinden alındığı Boğaziçi Üniversitesi, yayımlanan Resmi Gazete’de yer alan ilanla, Hukuk Fakültesine doçent ve araştırma görevlileri alınacağını duyurdu.

Evrensel’in haberine göre; “Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nden” başlığıyla yayımlanan ilanda, 1 doçent, 3 doktor öğretim üyesi ve 3 araştırma görevlisi alınacağı duyuruldu.

Hukuk Fakültesi kararı Danıştay’a taşınmıştı

Ocak ayında Melih Bulu’nun AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından rektör olarak atandığı Boğaziçi Üniversitesinde 5 Şubat 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı kararla Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi kurulmuştu. Boğaziçi Üniversitesi’nin teamüllerine aykırı olarak kurulan 2 fakültenin kadrolaşma amacı taşıdığını ifade eden Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, kararı Danıştay’a taşımışlardı.

Eğitim Sen, Cumuhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla Boğaziçi Üniversitesi’nde hukuk ve iletişim fakülteleri kurulması işleminin yürütmesinin durdurulması talebiyle Danıştay’a dava açmıştı.Etiketler:BoğaziçiHukuk Fakültesiilanmelih buluResmi Gazete

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here