Ana Sayfa Muhalefet Sendikalar KESK’in İstanbul’dan başlattığı“Çalışma Hakkımı/İşimi İstiyorum” yürüyüş bugün Ankara’ya ulaşacak..

KESK’in İstanbul’dan başlattığı“Çalışma Hakkımı/İşimi İstiyorum” yürüyüş bugün Ankara’ya ulaşacak..

0
KESK’in İstanbul’dan  başlattığı“Çalışma Hakkımı/İşimi İstiyorum” yürüyüş bugün Ankara’ya ulaşacak..
fotoğraf Twitter

KESK “Çalışma Hakkımı/İşimi İstiyorum” talebiyle başlattığı İstanbul-Ankara yürüyüşü bugün Ankara da sona eriyor.

“Çalışma Hakkımı/İşimi İstiyorum “ eylemi 24 Mart’ta İstanbul’dan Ankara’ya bugün ulaşıyor. yürüyüş kar, yağmur, çamur demeden büyük bir coşku ile sürüyor.

Dün öğlen saatlerinde Bursa’ya ulaşan yürüyüş kolu Bursa Kent Merkezinde yapılan kitlesel basın açıklamasının ardından Eskişehir’e hareket etti.  Yürüyüş kolu 26 Mart 2021 Cuma günü (bugün) Ankara’da olacak.

 Ankara’da saat 12.30’da Çalışma Bakanlığı önünde yapılacak kitlesel basın açıklaması ile Kanun Hükmünde Kararname (KHK)’ye dikkat çekilerek, OHAL KHK’leri ile sorgusuz sualsiz işinden, ekmeğinden edilen KESK’lilerin göreve iadesi, sürecin en başından beri bir oyalama aracı işlevi gören OHAL Komisyonu’nun lağvedilmesi başta olmak üzere İnsanca Bir Yaşam Demokratik Bir Ülke talebimi bir kez daha kamuoyu ile paylaşılacak.

Bugün KESK Ankara Şubeler Platformu, DİSK İç Anadolu Bölge Temsilciliği, TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu, Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) temsilcilerinin katılımı ile yapılan basın toplantısında “Çalışma Hakkımı/İşimi İstiyorum “ yürüyüş eyleminin son durağı olan Ankara’da yapılacak basın açıklamasına katılım çağrısı yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here