Haberler

Kılıçdaoğlu’ndan bürokratlara ‘son çağrı’: “Size yaptırılan kanun dışı işleri 18 Ekim Pazartesi itibariyle durdurun!”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kişisel Twitter hesabından paylaştığı video ile TÜGVA’nın Paralel Devlet Yapılanması oluşturduğuna dikkat çekerek kamuda görev yapan bürokratları uyardı ve son tarih verdi.

“Mafyatik düzene hizmet etmeyin”

Kılıçdaroğlu videoda, “Erdoğan ve şürekâsının kurduğu vakıfların tezgâhından geçmeyenlerin memur olması neredeyse imkânsız hale getirildiği görülmektedir. Daha önce memur olanların da görevde yükselmeleri TÜGVA tezgâhından geçmelerine bağlanmıştır” diyerek böylece kamuda yapılmak istenen ne kadar illegal iş, rant, mafyatik çıkar varsa bunları yapacak memur militanların düzene eklemlendiğini vurguladı.

İktidarın değişmesine az kaldığını uyarısı yapan ve iktidarın değişmesi sonrasında soruşturmaların başlayacağı mesajını veren Kılıçdaroğlu bürokratlara “vazife namına mafyatik düzene hizmet edemezsiniz. Kanun dışı işleri emir olarak telakki edemezsiniz” dedi.

“Bu son çağrıdır”

Kamudaki bürokratlara son bir çağrı yaptığını söyleyen Kılıçdaroğlu “18 Ekim Pazartesi itibariyle bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır. ‘Emir almıştım’ diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız” şeklinde devam etti.

“Kanun dışı işleri durdurun”

“Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa pazartesi itibariyle durun. Bu illegal paralel sistemlerden elinizi eteğinizi çekin” şeklinde çağrı yapan Kılıçdaroğlu, kanunsuz emirleri verenlerin farklı bir muameleye tabi tutulacağını ve kurumları bir şahsın ve ailesinin ahırına dönüştürenlerin hesap vereceğini söyledi.

“TÜGVA ve benzerlerinin üzerine çöktüğü mallar hazineye iade edilecek”

Kılıçdaroğlu açıklamasının sonunda TÜGVE ve benzeri vakıfların üzerine çöktükleri devletin mallarının hazineye iade edileceğini vurguladı ve bürokratlara çağrı yaparak “sizler hala kendinizi bu pislikten sıyırma şansına sahipsiniz; bu şansı kullanın” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir