Haberler

Kılıçdaroğlu: “Saray ve beslemelerinin tamamının işine son vereceğim, öyle üç maaş beş maaş; duy bunları Erdoğan hepsini bitireceğim”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin meclis grup toplantısında konuştu ve “Saray ve beslemelerinin tamamının işine son vereceğim, öyle üç maaş beş maaş; duy bunları Erdoğan hepsini bitireceğim” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun parti grup toplantısı konuşmasının satır başları şu şekilde.

“Kadıköy’de kilisenin duvarına çıkanların provokatör olduğunu, birilerinin maşaları olduğunu unutmayacağız”

Kadıköy’de geçtiğimiz gün Surp Takavor Kilisesi’nde ortaya çıkan ve tepki çeken görüntüler üzerine konuşan Kılıçdaroğlu, “Kadıköy’de bir kilisenin duvarına çıkıp eylem yapanların provokatör olduğunu, birilerinin maşaları olduğunu unutmayacağız. Bunu kabul etmeyeceğiz.Bu tür provokatörler var, önümüzdeki süreçte de bu tarz olaylar olabilir hepimizin dikkatli olması lazım.

“Kendi ülkemizde de provokasyonlara çok dikkat edeceğiz. Kadıköy’de kilisenin üzerine çıkanların provokasyonlarına alet olmayacağız. İnançlar her şeyin üzerindedir. Tertemiz bir ortamı sağlamak bizim görevimizdir. Belediye başkanlarına verdiğim ilk talimat cami, kilise, havra, cemevi ne varsa orayı pırıl pırıl yapacaksınız dedim” ifadelerini kullandı.

“Gönül isterdi ki madenci arkadaşlara önce sendikalar sahip çıksaydı”

Yıllardır kendilerine verilmeye haklarını almak için Manisa’dan Ankara’ya gelen maden işçilerinin şehre girişine izin verilmemesi ve ardından Manisa’ya geri dönerken iki işçi önderinin yaşamını yitirmesini eleştiren Kılıçdaroğlu, “Hani hakları verilecekti? Ankara’ya sokulmadı. Hak ararken 2 madenci trafik kazasında hayatlarını kaybetti. Gönül isterdi ki bu madenci arkadaşlara önce sendikalar sahip çıksaydı. Bir işçi hak istiyorsa, 3 konfederasyonun da orada olması lazım. Bunu maalesef göremedik” diye konuştu.

“3600 ek göstergeyi alacağım”

Kılıçdaroğlu, “Arkadaşlarımız illeri geziyorlar. Ama onun dışında profesyonel çalışan gruplar var. ‘İyiye gidiyor’ diyenler yüzde 17. ‘Durum iyiye gidiyor’ diyenler, devletten dolarla ihale alanlar, dolarla devlete borç verenler, büyük bankalarda dolarla hesabı olanlar, dolarla aylık alanların da sorunu yok, 3-5 yerden aylık alanların, uyuşturucu baronlarının hiçbir derdi yok. Böyle bir tabloyu Türkiye hiç yaşamadı.

En çok karşılaştığımız kamu görevlisi kim derseniz, polisler deriz. 24 saat polisleri görmek mümkün. Bu kadar yoğun çalışan polislerin hakkı teslim edilmiyor. Onlar bizim evlatlarımız, 24 saat çalışıyorlar. Onların hakkı, hukuku neden teslim edilmiyor? 2018’te Erdoğan 3600 ek göstergeyi vereceğim dedi. Bir insan verdiği sözü tutmazsa ne denir ona, yalancı denir. Erdoğan kendisini neden bu pozisyonun içine sokuyor? Çünkü polise, öğretmene verecek parası yok. Ama bu arkadaşlara sözüm söz, söke söke bu 3600 ek göstergeyi vereceğim” değerlendirmesinde bulundu.

“CHP tarihinde ilk kez belki de bu kadar yoğun çalışıyor”

Partisinin tarihinde ilk kez belki bu kadar yoğun çalıştığın belirten Kılıçdaroğlu, “Biz iktidar olacağız ve bütün sorunları çözeceğiz. Neden şimdi sorunları saptıyoruz? Çünkü iktidar olduğumuzda sorunlar ne diye vakit kaybetmemek için. Hiçbir üniversitede, hiçbir akademisyenin sahip olmadığı bilgiler var bizde. Herkesin sorunlarını biliyoruz ve sorunların çözümlerini de belirliyoruz. Çalışıyoruz, sorunları saptıyoruz, sorunun nasıl çözüleceğini de anlatıyoruz” derkenAKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alarak, “Gençleri hafife alan, istismar eden sensin. Gittin, gençlerle beraber bir kahvede oturacaksın bir tane genç kızımız ayak ayak üstüne atmış vay efendim derhal esas duruşa geç, ne için? Erdoğan burada. Akıl alacak şey değil. Bunlar gençlerle nasıl konuşacaklarını nasıl şakalaşacaklarını bilmiyorlar. İşsizlik Türkiye’de kol geziyor. Geçici işsizlik için bile yüz binler sıraya giriyor. İntihar vakaları var. İşsizliğin en acı tarafı nedir biliyor musunuz? Aile kurumunu temelden sarsmasıdır. Aileyi mahvettiniz siz. Ailenin temeline dinamit koydunuz siz. Baba işsiz, anne işsiz, oğul işsiz birbirlerinin yüzüne bakamıyorlar. Boşanma davalarına bir bakın. Uyuşturucuya, kumara bir bakın siz. Uyuşturucu senin genel merkezine kadar girdi.

Yine söylüyorum, söke söke alacağım ve o uçakları satacağım. Erdoğan duysun, o garaja koyduğu milyon dolarlık arabaları da satacağım. Ben söylersem gelirim ve yaparım, hiçbir güç, sen dahil engel olamazsın. Devlet yönetmenin şu olduğunu çok iyi biliyorum. Vatandaştan alınan her kuruşun hesabını vatandaşa vermenin devlet görevi olduğunu bilirim. Saray ve beslemelerinin tamamının işine son vereceğim. Öyle üç maaş beş maaş, duy bunları Erdoğan bunların hepsini bitireceğim. Kene gibi milletin sırtına çöreklenip milletin kanını emecekler. Böyle devlet yönetimi olmaz” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir