Haberler

Kobanê’ bombalanıyor

HABER MERKEZİ -Türkiye ve bağlı paramiliter yapılar, Kuzey ve Doğu Suriye’nin Kobanê, Til Temir, Tirbespiyê ve Minbic kentlerine bağlı köylerine bombardıman yapıyor.  Türkiye, Kuzey ve Doğu Suriye’nin Kobanê kentine saldırıyor. Hawar Haber Ajansı’nda (ANHA) yer alan habere göre, an itibariyle Kobani şehir merkezi, Miştenur Tepesi ve Halep yolu bombalanıyor.

 KÖYLER DE BOMBALANIYOR 

Öte yandan şehir merkezi ve etrafının yanı sıra, Kobanê’nin batısındaki köyler de bombalanıyor. Türkiye-Suriye sınırındaki Kobanê’nin batı köyleri Boban, Siftek, Selim ve Aşme köyleri bombalanıyor. Hakeza Fırat Nehri üzerindeki ve Türkiye’nin denetimindeki Cerablus’un karşısına düşen Yukarı Şexler köyü de ağır silahlarla bombalanıyor. Bombardıman devam ediyor. 

HESEKÊ 

Türkiye, Heseke Kantonu’ndaki Til Temir’in Tewila köyüne de havan ve obüslerle saldırı yaptı. Bombardımanın sonuçlarına ilişkin, henüz bilgiye ulaşılamadı. 

TIRBESPÎYÊ

 Tirbespiyê ilçesinin kuzeybatısındaki Rotan köyünde bulunan Süryani Soronto Güçleri Akademisi’nin çevresi 3 top saldırısıyla hedef alındı. Saldırının sonuçlarına ilişkin bilgi elde edilemedi. Geçen hafta da Süryani köyleri hedef alınmıştı. Mehrkan Kilisesi, Rotan ve Mela Ebas köylerine 9 top saldırısı yapılmıştı.

  MİNBİC

 Minbic Askeri Meclisi’nin resmi sitesinde geçen habere göre ise, Türkiye Toxar Kebîr köyündeki karakolundan Minbic’in kuzeyindeki Cat ve Masî köylerini havanlarla bombalıyor. Çok sayıda sivilin yaşadığı köylere yönelik bombardıman devam ediyor. 

Kaynak-MA

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir