Haberler Manşet

Kuran kursunda bir öğrenci yakıldı

ETELGRAF HABER

Kestel Çamlıtepe Hafızlık Yatılı Kuran Kursu’nda 10 yaşındaki Y.K, üzerine kolonya dökülüp yakıldı.

Bursa’da Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kestel Çamlıtepe Hafızlık Yatılı Kuran Kursu’nda bir çocuğun üzerine kolonya dökülerek yakıldığı iddia edildi. Dün akşam saatlerinde Kestel Çamlıtepe Hafızlık Yatılı Kuran Kursu’nda yatılı kalan 10 yaşındaki Y.K., babası Ali Karabulut’un iddiasına göre hafızları C.S. (18), M.Ö. (19) tarafından üzerine kolonya dökülerek yakıldı. Kursa ambulansın çağrılmasının ardından 10 yaşındaki Y.K. Bursa Şehir Hastanesi yanık ünitesine kaldırıldı.

Yanık ünitesinde tedaviye alınan Y.K’nın vücudunun çeşitli yerlerinin yandığını ve ameliyata alınacağını söyleyen baba Ali Karabulut, çocuğunu Kuran kursuna kuran ve dua öğrenmesi için yatılı gönderdiklerini aslında orasının Kuran kursu değil, işkencehane olduğunu söyledi.

Karabulut, olayla ilgili polisin soruşturma başlattığını ve çocuğunu yakan kişilerin emniyette gözaltında olduklarını ifade etti.

Müftülük yetkilisi: Olayda kasıt yok

Bursa Muhalif olarak ulaştığımız Kestel Müftülüğü yetkilisi, Kestel Çamlıtepe Hafızlık Yatılı Kuran Kursu’nda 10 yaşındaki Y.K’nın yakıldığı sırada 11-12 yaşlarında 7 öğrencinin ve öğrencilere yardımcı olmak için iki hafızın bulunduğunu belirtti. Bursa Muhalif.com dan Ezgi Bulut’un haberine göre,

Kestel Müftülüğü yetkilisi, C.S., M.Ö.’nün kolonya ve çakmak ile oyun oynarken yanlışlıkla 10 yaşındaki Y.K.’yı yaktıklarını, olayda bir kasıt bulunmadığını, soruşturmanın devam ettiğini ve C.S. ve M.Ö.’nün denetimli serbestlik ile serbest bırakıldıklarını söyledi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir