Ana Sayfa Haberler Lübnan’da akaryakıt tankerinin patlaması sonucu 20 kişi yaşamını yitirdi

Lübnan’da akaryakıt tankerinin patlaması sonucu 20 kişi yaşamını yitirdi

0
Lübnan’da akaryakıt tankerinin patlaması sonucu 20 kişi yaşamını yitirdi

Lübnan’ın kuzeyinde bir akaryakıt tankerinin patlaması sonucu ilk belirlemelere göre 20 kişi yaşamını yitirdi, 79 kişi yaralandı.

Lübnan Kızılhaç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ülkenin kuzeyindeki Akkar bölgesinde bir akaryakıt tankerinin patladığı ve Kızılhaç’a bağlı 22 ekibin, olay yerinden ölü ve yaralıları civardaki hastanelere ulaştırmaya çalıştığı belirtildi. İlk belirlemelere göre 20 kişinin yaşamını yitirdiği ve en az 7 kişinin yaralandığı bilgisini paylaşan Kızılhaç, daha sonra yaralı sayısının 79’a yükseldiğini duyurdu.

Ülkenin yerel basını ise Akkar kentine bağlı Et-Telil beldesinde meydana gelen olayda Kızılhaç ekiplerinin yanı sıra ordu birlikleri, İçişleri Bakanlığına bağlı İç Güvenlik Güçleri, sivil savunma ekipleri ile bölge sakinlerinin ölü ve yaralıların taşınmasına yardımcı olduğunu aktardı.

“Akkar katliamı Beyrut Limanı’ndaki katliamdan farklı değildir”

Eski Lübnan Başbakanı Saad el-Hariri, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: “Akkar katliamı Beyrut Limanı’ndaki katliamdan farklı değildir. Şehitlere Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyorum. Her iki cinayette de insana saygı gösteren bir devlet olsaydı yetkililer istifa ederdi, Cumhurbaşkanından bu ihmalden sorumlu en son kişiye kadar. Bardak taştı artık. Lübnanlıların hayatı ve güvenlikleri tüm önceliklerin başında gelir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here