Haberler

Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Dekanı Gültekin Yıldız: Bir helikopteri, bir uçağı vermediler

Orman yangınlarını söndürme çalışmalarına ilişkin iktidarın müdahale politikalarına eleştiriler sürüyor. Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Dekanı Prof. Dr. Gültekin Yıldız, “Bir helikopteri bir uçağı 6 gün boyunca meteorolojik uyarılarımıza rağmen vermeyip bize fırtınada karadan yangın savunması yaptıranlar, evimizi de gönül verdiğimiz çevremizi de yaktılar” dedi.

Türkiye’de pek çok farklı noktada başlayan orman yangınları dokuzuncu gününde de birçok merkezde devam ederken, yangınlara müdahale etmekte geç ve yavaş kalınmasına dair eleştiriler de sürüyor. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Dekanı Prof. Dr. Gültekin Yıldız, yaşananlara isyan etti.

Prof. Dr. Yıldız, “Bir helikopteri bir uçağı 6 gün boyunca meteorolojik uyarılarımıza rağmen vermeyip bize fırtınada karadan yangın savunması yaptıranlar, evimizi de gönül verdiğimiz çevremizi de yaktılar. Canımız sağ sadece, cehennemden çıktık…” ifadelerini kullandı.

Türkiye, orman yangınlarıyla mücadelesine 9 gündür devam ediyor. İletişim Başkanlığı tarafından yapılan son açıklamaya göre, 5 Ağustos 01.00 itibarıyla 6 ilde toplamda 15 yangın sürüyor. Şu ana kadar çıkan 187 yangından 172’si ise kontrol altına alındı. 28 Temmuz’dan beri süren yangınlarda Muğla’da 1, Antalya’da 7 olmak üzere toplamda 8 kişi hayatını kaybetti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir