Haberler

ODTÜ rektörlüğünden bahar şenliği konserlerine iptal

ODTÜ rektörlüğü, 34. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği konserlerini iptal etti.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) rektörlüğü, 25 Mayıs 2022’de gerçekleşecek 34. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği konserlerini iptal etti. BirGün‘ün haberine göre rektörlük açıklamasında iptal gerekçesi olarak ‘Pençe-Kilit Operasyonu’nda hayatını kaybeden askerler’ gösterildi. Devrim Stadyumu’nda Gülinler’in, Tuğçe Şenoğul’un, Flört’ün ve Gazapizm’in sahne alması planlanıyordu.

Müzik Yorumcuları Meslek Birliği (MÜYORBİR) Yönetim Kurulu Başkanı müzisyen Burhan Şeşen, konserlerin iptalini Twitter’dan bir iletiyle duyurdu. İletisinde, “ODTÜ’deyim bu akşam yapılacak konserler iptal edilmiş rektörlük tarafından. Konseri düzenleyen Uluslararası Gençlik Topluluğu’nun bütün çabası boşa gitti. Bir yıl boyunca çabalamış öğrenciler. Sonuç bu. Bu kararı alan buna göz yuman kim varsa net olarak KÖTÜ’dür” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili BirGün’e konuşan Şeşen şunları söyledi: “Öğrencilerin bir senedir çabaladığı bir etkinlik. Bir sektör göz göre göre yok olmaya gidiyor. Sadece müzisyenleri de değil, aynı zamanda dinleyicileri de cezalandırmak. Çok kaotik bir durum. Herkesin bir olup harekete geçmemiz lazım. Sustukça daha da büyüyecek. Gerekçe olarak da şehitleri göstermişler. Reklamlar, diziler maçlar devam ediyor bir tek müzik yasaklanıyor.”

ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu’ndan (UGT) İrem Kadiroğlu ise; “Şehit haberi nedeniyle şenliğimizin iptal edildiğini öğrendik. Bu bilgiyi önce Twitter üzerinden öğrendik. Zaten birkaç yıldır yapmanızı zorlaştırıyorlardı. Akşam devrim stadyumundaki konserler iptal edildi. Arkadaşlarımızın iptal kararına ilişkin görüşmeleri sürüyor” ifadeleriyle durumu değerlendirdi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir