Haberler

Osmaniye’de Cumhuriyet savcısının tehdit edip gözaltına aldırdığı doktora dava açıldı

Osmaniye’de yaklaşık 4 ay önce Cumhuriyet Savcısı M.B, kendisini muayene edemeyeceğini belirten Dr. Kemal Gökhan Günel’i tehdit etmiş, görevini kötüye kullanarak doktoru gözaltına aldırmıştı. Cumhuriyet savcısı M.B hakkında kovuşturmaya yer yok kararı verilirken, Dr. Günel hakkında “Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret” gerekçesiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

Evrensel’in aktardığına göre; 12 Nisan’da Osmaniye Devlet Hastanesi’nde daha önceden herhangi bir MHRS randevusu olmadığı halde polikliniğe başvuran Cumhuriyet Savcısı M.B, o sırada içeride hasta muayene eden Ortopedi Uzmanı Doktor Kemal Gökhan Günel’i savcı olduğunu söyleyerek tehdit etmişti. Dr. Günel, tartışmanın ve savcının bağırmayı sürdürmesi üzerine özel güvenlik ve hastane polisinin çağrılmasını isteyerek beyaz kod vermiş, savcının gelen kişiler tarafından odadan çıkarılmasının ardından hastaların muayenelerine devam etmişti.

Ancak bir süre sonra savcı M.B mesleki yetkisini kötüye kullanarak Dr. Günel’i şikayet etmiş, Dr. Günel polisler tarafından gözaltına alınmıştı. Günel ve savcı M.B. birbirlerinden şikayetçi olmuş, doktorun şikayeti üzerine yürütülen soruşturmada cumhuriyet savcısı M.B hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmişti.

Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret” suçlamasıyla iddianame hazırlandı

Öte yandan Dr. Günel hakkında “Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret” suçlamasıyla iddianame hazırlandığı kaydedildi. Osmaniye 7. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianemede “Savcı M.B’nin tedavi maksadıyla hastaneye gittiği, doktorun nöbetçi olmasına rağmen tedaviden kaçındığı ve müştekinin kamu görevlisi olduğunu bildirmesine rağmen sanığın ‘beyaz kod’ vererek hastane polisi ve güvenlik görevlilerini çağırdığı” belirtildi. İddianamede, Dr. Günel’in “aşağılayıcı ve onur kırıcı tavırlar sergilediği” öne sürüldü. İddianamede ayrıca Dr. Günel’in “Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret” gerekçesiyle cezalandırılması ve bazı hakları kullanmaktan yoksun bırakılması istendi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir