Ana Sayfa Haberler ÖZEL HABER| Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi raporu dikkate alınmamış

ÖZEL HABER| Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi raporu dikkate alınmamış

0
ÖZEL HABER| Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi raporu dikkate alınmamış
Ǝtelgraf Haber:


  

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi 26 Temmuzda uyarı raporunu yayınlanmış. Raporda Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilmektedir bilgisini 341 nolu uyarı kodu ile bilgi paylaşılmış.Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı olan müdürlüğün raporunu yetkililerin dikkate almadığı ortaya çıkıyor. Raporda 4 ila 8 derece sıcaklık değişimi olacağı bilgisi değerlendirilmemiş.İlginç olan yurttaşları güneş yanığına karşı uyarılırken yangınlara karşı orman bölgesindeki yetkililer uyarılmamış. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün internet sitesini ilgililerin takip etmemesi ise ayrı bir sorun. 26 Temmuz’da yapılan bu uyarı dikkate alınmış olsa idi alınacak önlemlerle yangınların büyük bir bölümü engellenebilirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi rapor:Tarih:
26 Temmuz 2021 Pazartesi   Saat:13:30   Uyarı No:341   Uyarı Kodu:

Beklenen Meteorolojik Hadise

Hava Sıcaklıkları Marmara Bölgesi ile Ege ve Akdeniz Kıyılarında Artarak Mevsim Normallerinin 4 ila 8 Derece Üzerinde Seyredecek.

Genel Durum

Hava sıcaklıklarının yarından (27.07.2021 Salı) itibaren batı ve güney kıyılarda artmaya başlayarak, hafta boyunca Marmara Bölgesi ile Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilmektedir.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının İstanbul’da 32-34, Edirne’de 36-39, Çanakkale’de 35-39, Bursa’da 34-37, Balıkesir’de 34-38, İzmir’de 37-40, Manisa’da 38-42, Aydın’da 41-44, Muğla’da 38-41, Antalya’da 39-41, Adana’da 37-40 dereceler civarında seyredeceği tahmin edilmektedir.

Hafta boyunca batı ve güney kıyılarda etkili olması beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle, öğle saatlerinde (11 ile 16 saatleri arasında) başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.

Oluşması Muhtemel Riskler

Güneş Çarpması

Alınabilir Önlemler

Güneş Çarpmasından Korunma Yöntemleri

Uyarı Yapan Merkez

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here