Haberler

Peker’den Soylu’ya dair yeni ifşaat: Esenyurt çetesiyle belediye başkanına şantaj, yolsuzluk ve soygun iddiaları

Kontrgerilla çemberinden tasfiye edilmesiyle ifşaatlar başlatan Sedat Peker, önceki gün gazetecilerin sorusuna hamasi yanıtlar veren ve “Ben dünyanın en kötü insanıyım” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya dair yeni iddialar ileri sürdü.

Peker’e göre Soylu’nun AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sadık kimseleri diskalifiye etme girişimlerinin ilki olarak, Esenyurt’un eski belediye başkanı Necmi Kadıoğlu’na fuhuş kaseti yoluyla komplo düzenleyen iki kardeş Yüksel Özyurt ile Orhan Özyurt, Soylu’ya bağlı olarak hareket ederlerken şantajın dışında usulsüzlük, yolsuzluk ve haksız kazanç gibi pek çok başka eylemde de bulunuyorlar.

Eski belediye başkanına yapılan şantajda kullanılan kadınların, Özyurt kardeşlerin sahibi olduğu Esenyurt Üniversitesi’nden olduklarını belirten Peker, Kadıoğlu’nun yerine belediye başkanlığına getirilen meclis üyelerinden Ali Murat Alatepe’nin de çeşitli yolsuzluklar ve usulsüzlüklere karıştığını ve ileride onun da rüşvet vb. işler için ifşa edileceğini belirtti.

Peker, Kadıoğlu’nun kendisine dönük komplonun hala kendisiyle arkadaşlık ettiğini de ileri sürdüğü Soylu tarafından düzenlendiğini kendi paylaşımlarından öğreneceğini de iddia etti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir