Haberler

Peker’den yeni SADAT paylaşımı: “4-5 yıl önce mahrem odalarda yurt dışında yaşayan bazı kişilere suikast yapılması konuşuldu”

Sedat Peker yeni açıklamalarıyla SADAT konusundaki iddialarına yenilerini ekledi.

Peker, Twitter hesabından bu akşam yaptığı açıklamalarda SADAT’ın kaos ve karmaşa yaratma planları yaptığını ileri sürerek, en karanlık işlerin uygulayıcılarının bu kurum içinde yer aldığını iddia etti. Bu grubun kamuoyu önünde teşhir edilmesi ve gündeme gelen konuların geniş kesimlerce tartışılması halinde SADAT’ın planlarını uygulayamayacağını söyleyen Peker paylaşımında, “kamuoyu önünde devamlı tartışılan hiçbir yapı faili meçhul cinayet ya da kaos çıkarmak gibi şeylere cesaret edemez” ifadelerine yer verdi.

SADAT tarafından 4-5 yıl önce yurt dışında yaşayan bazı kişilere yönelik suikast yapılmasının konuşulduğunu fakat bunların o dönemde uygulamaya geçmediğini ileri süren Peker, içinde bulunduğumuz dönemde suikast planlarının hayata geçirilmesinin daha büyük olasılık olduğunu vurguladı.

“Diriliş Postası adlı gazetede şifreli mesajlar var”

Peker’in açıklamalarında dikkati çeken şeylerden biri de Diriliş Postası adlı gazete hakkında ileri sürdüğü iddialar oldu. Diriliş Postası adlı yayındaki bazı yazıların “örgüt mensupları arasında şifreli iletişim aracı olarak kullanıldığını ileri süren Peker, “SADAT’çıların yasadışı bir şekilde hareket ettiklerinin delillerinden bir tanesi de Diriliş Postası adlı yayın organındaki bazı yazıların şifreli olarak örgüt mensuplarınca kullanılmasıdır” dedi.

Belge paylaştı: “Nevzat Tarhan SADAT’ın ortağı”

Peker geçtiğimiz günlerde SADAT ile ilgili yaptığı açıklamada Üsküdar Üniversitesi rektörü Nevzat Tarhan’ın da gündeme getirmiş, Tarhan’ın psikolojik uzmanı olarak niteleyip onun SADAT’la bağına dikkat çekmişti. Bu açıklamaların ardından hem SADAT’tan hem de Tarhtan tarafından açıklamalar yapılmış ve Nevzat Tarhan’ın SADAT’la ilişkisi olmadığı belirtilmişti.

Paylaştığı belgeyle, Nevzat Tarhan’ın SADAT’ın ortaklarından biri olduğunu açıklayan Peker, kendisinin yaptığı açıklamalardan sonra Tarhan’ın sahibi olduğu SADAT hisselerini Adnan Tanrıverdi’ye devrettiğini ileri sürdü.

“Radikal İslamcı terör örgütlerine eğitim veriyorlar”

Peker, SADAT’ın radikal İslamcı terör örgütlerine eğitim verdiğini ileri sürerek, paylaşımında “İdlib’deki radikal İslami terör gruplarıyla bağlarına çok ufak araştırmalarla ulaşabilirsiniz. Dediğim gibi, bu konuyu ciddi olarak ele almanız lazım. Kaytarmak yok. SADAT isimli yapının Türkiye’deki bazı dini cemaatler ve basın kuruluşlarıyla da örgütler faaliyetler içinde olduğunu göreceğiz” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir