Ana Sayfa Haberler Peker’den yeni video: Sezgin Baran Korkmaz’ın oteline ve 45 milyon dolarına İçişleri Bakanlığı üzerinden “çöküldüğünü” ileri sürdü

Peker’den yeni video: Sezgin Baran Korkmaz’ın oteline ve 45 milyon dolarına İçişleri Bakanlığı üzerinden “çöküldüğünü” ileri sürdü

0
Peker’den yeni video: Sezgin Baran Korkmaz’ın oteline ve 45 milyon dolarına İçişleri Bakanlığı üzerinden “çöküldüğünü” ileri sürdü

Suç örgütü lideri Sedat Peker bu sabah yayınladığı dokuzuncu videoda da devlet-bürokrasi-mafya-medya ilişkileri hakkındaki iddialarına devam etti.

Peker, ödeme yaptığı politikacıdan, Soylu’nun Sezgin Baran Korkmaz’la görüşmesine, Demirören’in aldığı krediyi ödememesinden, AKP’nin seçim çalışmalarında kendinsin sağladığı finansal desteğe kadar bir çok yeni iddiayı gündeme taşıdı.

“Sezgin Baran Korkmaz İç İşleri Bakanlığı’nda Soylu ile görüştükten bir gün sonra yurt dışına kaçtı”

Peker’in iddialarına göre İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, kara para aklama suçlamasıyla hakkında birden fazla kez soruşturma açılmış olan SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’la 5 Aralık günü İç İşleri Bakanlığı’nda görüştü. 132 milyon dolar kara para aklama suçlaması nedeniyle hakkında MASAK soruşturması süren SBK Holding sahibi Sezgin Baran Korkmaz bu görüşmenin ardından 6 Aralık günü herhangi bir engelle karşılaşmadan yurt dışına kaçtı.

Suç örgütü lideri Peker, yeni videoda Sezgin Baran Korkmaz‘ın oteline ve bir iş adamından alacaklı olduğu 45 milyon dolarına İçişleri Bakanlığı üzerinden “çöküldüğünü” ileri sürerken, Süleyman Soylu‘nun Korkmaz’a “Senin hakkında tahkikat yapıldı, yurt dışına çık. Yukarının (Erdoğan kast ediliyor) haberi var, bu parayı da sil, sorun çıkacak” dediğini öne sürdü.

Peker ayrıca, yargı, emniyet ve medyadan bazı isimlerin SBK Holding sahibi Sezgin Baran Korkmaz’a ait Bodrum’daki Paramount Otel’de hiçbir ücret ödemeden birlikte tatil yaptıklarını ileri sürdü. Peker, birlikte ücretsiz tatil yapanlar arasında Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, dönemin Emniyet genel Müdürü Koruma Daire Başkanı Ekrem Güler ve geçtiğimiz günlerde İç İşleri Bakanı Soylu’yu programına çıkaran Habertürk sunucusu Veysi Ateş’in olduğunu iddia etti.

Peker’in dokuzuncu videosunda dikkati çekenler diğer iddialar şu şekilde:

“AKP’nin miting meydanlarında dağıttığı kahveleri ben sağladım”

Suç örgütü lideri Peker, AKP’nin seçim çalışmalarında dağıttığı kahvelerin kendisine ait fabrika tarafından sağlandığını ve bunların AKP’ye ücretsiz verildiğini ileri sürdü. Miting meydanlarında dağıtılan kahvenin ambalajını da tarif eden Peker, bu kahveler için AKP’den hiç bir ücret almadığını iddia etti. Bu iddia doğruysa AKP’nin seçim çalışmalarının bir kısmını suç örgütü lideri Peker’in etmiş.

“Metin Külünk’e para verdim”

AKP’nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda (MKYK) yer alan Metin Külünk’ün geçmişte bir tahsilat işi için kendisine başvurduğunu ileri süren Peker, tahsilatı yapmak için devreye girmek yerine Külünk’e talep ettiği parayı kendisinin bizzat ödediğini anlattı. Söz konusu paranın da bugünkü kur üzerinden 1 milyon Türk Lirasına karşılık geldiğini belirten Peker ayrıca, seçim çalışması döneminde Külünk’ün aracına zaman zaman çeşitli miktarlarda para bıraktığını da ileri sürdü. Bu iddiaya göre suç örgütü lideri Peker, hem parti olarak AKP’nin hem de bu partide ileri gelen bazı isimlerin seçim çalışmalarını finanse etmiş.

“Demirören, Doğan Medya Grubunu satın alırken Ziraat Bankası’ndan çektiği 750 Milyon Dolarlık krediyi geri ödemedi”

Demirören’in, Doğan Medya Grubu’na ait Kanal D, CNN Türk, Hürriyet, Milliyet gibi yayın kuruluşlarını satın almak için Ziraat Bankası’ndan çektiği 750 milyon dolarlık krediyi geri ödemediğini iddia eden Peker, bu konuyla ilgili Kemerburgaz’da bir arazinin imara açılıp bölgeye inşaat ruhsatı verilmesi için çalışmalar yapıldığını da ileri sürdü.

“Benimle mezara gidecek şeyler var”

Suç örgütü lideri Peker, AKP Genel Başkanı Erdoğan’dan da bahsederek kendisiyle Erdoğan arasında bazı konuların olduğunu ima etti ve “merak etme, benimle mezara gidecek şeyler var” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here