Kültür Sanat Manşet

Ridley Scott Yeni Alien Dizisi Hakkında Konuştu: “Asla Orijinali Gibi Olmayacak”

ETELGRAF HABER-

Ridley Scott yeni Alien dizisi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ünlü yönetmen, yapımcı ekibinde olduğu proje hakkında sert konuşmaktan çekinmedi.

Sinema sektörüne adını altın harflerle yazdırmış yönetmenlerden birisi de Ridley ScottBlade RunnerGladiator, Alien gibi geçmiş başarılarının yanı sıra; son zamanlarda oldukça merak edilen The Last Duel ve Lady Gaga’nın kadrosunda bulunduğu House of Gucci gibi yapımlarla da adından söz ettirmeyi başarıyor. Fakat tüm bu yapımların yanında Ridley Scott’ın ismi özellikle Alien ile hatırlanıyor. Ünlü yönetmen 2012 yılında Prometheus ile birlikte Alien evrenini tekrar hayata geçirmişti. 2017 yılında izleyici ile buluşan Alien: Covenant ise gişede beklenen geliri elde edememişti.

Disney Stüdyoları yeni Alien dizisinin yolda olduğunu 2020 yılının aralık ayında duyurdu. Sonrasında Stüdyo, Fargo ve Legion gibi dizilerden tanıdığımız Noah Hawley’nin Ridley Scott ile birlikte dizi üzerinde çalışacağını açıkladı. Ridley Scott The Independent’e verdiği röportajda FX kanalında yayınlanacak diziye dair ilk fikirlerini söyledi:

“İlk film kadar iyi olmayacak, bunu kesinlikle söyleyebilirim.”

Ridley Scott Yeni Alien Filmlerine Dair Stüdyoyla Yaşadığı Tuhaf Durumu da Aktardı

Scott’ın Alien macerası 1979 tarihinde sinemalara gelen ilk filmle başlamıştı. Daha sonrasında seri üç devam filmi ve 2 farklı spin-off ile yeniden beyaz perdede kendisini gösterdi. Ünlü yönetmen Prometheus ve Alien: Covenant filmlerinin gişedeki durumu hakkında şunları söyledi:

“Prometheus filminde Yaratık’ı ekranda göstermedim ve stüdyo bana, ‘Gördün mü, bu o kadar iyi bir fikir değildi,’ dedi, Yani gerçekten mi? Sonraki filmde ise Yaratık’ı geri getirmemi istediler.”

Ridley Scott yeni alien dizisi

Alien’ın devamı niteliğindeki Prometheus gişede 400 milyon dolarlık bir gelir elde etmişti. İkinci devam filmi Alien: Covenant ise sadece 240 milyon dolarlık bir hasılatta kaldı. Bunun üzerine ünlü yönetmen şunları kaydetti:

“Ekranlara taşıdığınız muhteşem bir yaratığınız varsa, bu yaratık zamanla eskimeye başlar ve o noktada artık tekrar tekrar düşünmeniz gerekir.”

Alien Dizisi Yeryüzünde Geçecek

Alien dizisi diğer filmlerden farklı olarak dünya üzerinde geçerek seride ayrı bir yere konumlanacak. Noah Hawley dizi ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuşuyor:

“Yaratık hikâyeleri hep bir yerlere sıkışıp kalmış durumda. Bazen bir zindana, bazen bir gemiye… Hikâyeyi biraz daha açıp, ‘Ya Yaratık buradan kaçarsa?’ duygusunu izleyiciye daha hızlı bir şekilde aktarmanın ilginç olabileceğini düşünüyorum.”

Kayıp Rıhtım da yayınlanan habere göre, 83 yaşındaki ünlü yönetmen Napoleon Bonaparte’ın hikâyesini anlatan ve Joaquin Phoneix’in başrolünde bulunacağı Kitbag filminin hazırlıklarına devam ediyor. Ayrıca 2022 yılının sonunda Gladiator filminin devamı niteliğinde olacak filmin çekimlerine de başlayacağı söyleniyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir