Haberler

“Salgında, 57 eczacı ve 20 eczane çalışanı Koronavirüs yüzünden yaşamını yitirdi”

Olağan Genel Kurulu’nda salgından ötürü 57 eczacının ve 20 eczane çalışanın yaşamını yitirdiği bilgisini paylaşan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, “Hiçbir yöneticinin hayal bile edemeyeceği bir süreç yaşadık” diyerek yaşananları özetledi.

MA’nın haberine göre; İstanbul Eczacı Odası Seçimli Olağan Genel Kurulu toplantısının birinci oturumu bugün Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Odanın mevcut başkan Cenap Sarıalioğlu’nun aday olmadığı genel kurulda, Pınar Özcan ve İmam Hüseyin Çelik İstanbul Eczacı Odası Başkanlığı için adaylığını koydu. Kurulda divan başkanı eczacı Sibel Tarım, son dönemlerde artış gösteren kadın cinayetlerine dikkat çekerek, salonda bulunan tüm kadınları sahneye davet etti.

“Pandemide, 57 eczacı ve eczane çalışanı 20 kişi hayatını kaybetti”

Genel Kurul’da konuşan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, pandemi sürecinde hayatını kaybeden 57 eczacı ve 20 eczane çalışanının olduğunu belirtti. Sarıalioğlu, “Pandemide en ön grupta savaşan meslek grubu olarak maalesef biz de payımıza düşeni aldık. 57 meslektaşımızı ve 20 çalışanımızı kaybettik. Son 2 yılımızı hep birlikte olağanüstü bir süreçte yaşadık. Bugün yaşayan hiç kimsenin daha önce deneyimlemediği, hiçbir yöneticinin hayal bile edemeyeceği bir süreç yaşadık. Bizler ettiğimiz yeminin gereği 7/24 ilaç hizmetini kesintisiz vermeye çalıştık. İlaç ve danışmanlık hizmeti vermeye çalışırken hastalarımıza maske dezenfektan temin etmeye çalıştık” dedi.

Salgın verileri 

Dünyada 226 milyon kişinin salgına yakalandığını, 4 milyon 650 bin kişinin de yaşamını yitirdiği bilgisini paylaşan Sarıalioğlu, “Ülkemizde de 6 milyon 700 bin hasta ve 80 bin can kaybı yaşandı. Pandemide en ön grupta savaşan meslek grubu olarak maalesef biz de payımıza düşeni aldık. Bugün hepsini bir kez daha saygıyla, özlemle, minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Sarıalioğlu’nun konuşması ardından kurul devam etti. Odanın yeni başkanı ise yarın Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi’nde yapılacak olan seçimle belli olacak.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir