Haberler

Sedat Peker, Soylu’nun “Yakınımdır” dediği Reşat Hacıfazlıoğlu ile görüşmesinin kaydını yayımladı

Organize suç örgütü lideri, saat 18.00’de yayımlayacağını duyurduğu videoyu YouTube hesabından yayımladı. Videoda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün akşamki Habertürk yayınında “Tanırım, yakınımdır” dediği Reşat Hacıfazlıoğlu ile Peker arasındaki görüşmenin kaydı bulunuyor. Hacıfazlıoğlu, Soylu’nun siyasi geçmişisinde de kendisine yakın bir isim olarak biliniyor. Peker daha önce bir başka aracı olan Hadi Özışık ile görüşmesini yayımlamıştı.

Görüşmenin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Peker’e “pislik” demesinin ardından gerçekleştiği anlaşılıyor. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Hacıfazlıoğlu’ndan Soylu’nun babası ile görüşmesini istiyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak ile arasının, Süleyman Soylu yüzünden bozulduğunu iddia eden Peker sık sık “Durdur dedi durdurduk, yayınla dedi yayınladık” ifadelerini kullanıyor. Peker, videonun son kısımlarına doğru Berat Albayrak ile ilgili videoların Süleyman Soylu’nun isteği üzerine kendisi tarafından yayınlandığını iddia ediyor.

Öte yandan videoda sık sık Peker ve Hazıfazlıoğlu arasında Süleyman Soylu’nun babası Hasan Soylu’nun Peker’i ve adamlarını çok sevdiği diyalogları duyuluyor. Yine dün Soylu’nun canlı yayında DYP ilçe binasının korunması olayında da Peker’den ricacı olduğu da videoda dile getirilen bir başka iddia.

Videoda Hacıfazlıoğlu, sık sık Peker’e hak verdiğini ifade ediyor. Ancak Soylu, dünkü canlı yayında kendisini tanıdığını ve Peker ile bir yakınlığını olduğunu düşünmediğini söylemişti.

Videoda geçen diyaloglardan önemli kısımlar şöyle: 

Peker: “Bizimki ne yapıyor?”

Hacıfazlıoğlu: “Şaşırdım ben de ya. Burada çok sıkıştırdılar onu.”

Peker: “Anladım abi sıkıştırdılar ama açıklama yaptı. O pislik oldu mu ya.”

Hacıfazlıoğlu: “Onu ağzından kaçırdı sanıyorum ya.”

Peker: “Abi tweet yazmış.”

Hacıfazlıoğlu: “Onu ağzından kaçırdı reis biz onu bugün Ahmet abiyle konuştuk. Ahmet abi onun yardımcısı beraber onunla. Diyor ki mümkün değil öyle bir şey yapmaz.”

Peker: “Abi sen Ankara’ya git bu işi toparla biz bu adama güveniyoruz. Bu adamın yüzünden bu kadar şey yaptık.”

Peker: “Bu adamın düşmanlarını diskalifiye ettik abi.”

Hacıfazlıoğlu: “Evet evet… Burada çok üstüne geldiler ama sanıyorum…”

Peker: “Ama pislik olur mu abi bizim kız çocuklarımız var okula gidiyor o çocuklar.”

Hacıfazlıoğlu: “Onu ben konuşacağım onunla, ben de şaşırdım.”

Peker: “Babasıyla, Hasan abiyle konuşssana abi bunu.”

Hacıfazlıoğlu: “Hasan abi hasta ya yürüyemiyor çok rahatsız Hasan abi. Yarın öbür gün bir gelir buraya ya bir görüşeceğim onunla. Bakayım da…”

Peker: “Abi bizim Berat Bey’e olan şeyimiz onun yüzünden biliyorsun.”

Hacıfazlıoğlu: “Biliyorum biliyorum bilmez miyim abi. Ben de hayret ettim yani bu kadar kendisini taşıyan bir adama öyle nasıl bir kelime kullandı şaşırdım ya.”

Peker: “Eniştesiyle bir konuşacaktım da bu şarkıcı olan var ya ona ben yardımcı olmuştum. Buna diyecektim git bir konuş niye böyle yapıyor diye. Ya abi bu adamın gençliğinden beri emeğimiz var.”

Hacıfazlıoğlu: “Abi biliyorum Ağar’a karşı nöbet tuttuk biz 6 ay ya.”

Hacıfazlıoğlu: “Babasından böyle bir şey gelmez babası da hiç şey yapmaz yani babası seni de sever.

Hacıfazlıoğlu: “Mehmet Ağar’ın dayısını başkan yapacaklardı orada. Biz orada 6 ay durduk. SENDEN YARDIM İSTEDİK ORADA. Çektirdik onları geri. Bilmez mi onları ya. BANA YALVARIYORDU ARA ARA DİYE.”

Peker: “Abi biz Hasan abiyle 91’de ilçe başkanıydı 30 sene oldu neredeyse…”

Hacıfazlıoğlu: “Biliyorum ayrı bir sevgisi var sana Hasan abinin…”

Hacıfazlıoğlu: “Ben şey düşünüyorum, yukarıdakinin bastırmasıyla senin aranı açmak için mi oldu? Böyle bir şey olduğunu düşünüyorum. Üzerine aşırı derecede gelindi.”

Peker: “Abi pislik ne demek ya. Ufak kız çocuğumuz okula gidiyor böyle olur mu ya. Tamam bize iyiliği var tamam.”

Peker: “Biz de ona dostluk yaptık yani abi durup dururken heriflerle düşman olduk ya. Ona inandık dedi böyle böyle. O yapıyor dedi.”

Hacıfazlıoğlu: “Ağar’la olması mümkün değil.”

Peker: “Öbür konuda da ne dedi biz ona inandık. Damat Bey konusunda…”

Peker: “Akrabaları ne diyor abi Süleyman Bey’in orada.”

Hacıfazlıoğlu: “Ya hepsi seni haklı görüyorlar. Sana bir haksızlık… Hatta onun bir yakınıyla görüştüm çok şaşırdık diyor böyle bir şeyin olmasına.”

Peker: “Gençliğinin başından emek verdik, o bizim dönüş biletimizdi!”

Hacıfazlıoğlu: “Ben ona soracağım bunu, cevabını vereceğim ona…”

Peker: “Yakışmadı de ona. 30 senedir sana iyilik yapmaya de, babanla başlık dostluk yapmaya iyilik yapmaya sana iyilik yaptık bu olmadı de abi”

Hacıfazlıoğlu: “Yarından sonra bakacağım ona.”

Hacıfazlıoğlu: “Mehmet Ağar’ın dayısını başkan yapacaklardı orada. Biz orada 6 ay durduk. SENDEN YARDIM İSTEDİK ORADA. Çektirdik onları geri. Bilmez mi onları ya. Bana yalvarıyordu ara ara diye.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir