Ana Sayfa Haberler Sedat Peker’den Süleyman Soylu’ya: Korkmaz Karaca benimle hangi konuyu görüşecekti?

Sedat Peker’den Süleyman Soylu’ya: Korkmaz Karaca benimle hangi konuyu görüşecekti?

0
Sedat Peker’den Süleyman Soylu’ya: Korkmaz Karaca benimle hangi konuyu görüşecekti?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politika Kurulu üyesi Korkmaz Karaca’nın kendisiyle “hangi konuyu görüşmek istediğini” sordu.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk KRT TV’de katıldığı canlı yayında Karaca’yla görüştüğünü ifade ederek şunları söylemişti:

“Sezgin Baran Korkmaz’ın araç tahsis ettiği iddiasını doğruluyor. Ben onların araç kiraladığı şirketin, Sezgin Baran Korkmaz’a verdiği aracı aldım kullandım diyor. Ama ‘Benzinini falan kendim koydum’ diyor. Yaklaşık iki üç ay kullandığını, o süre içinde aracın arıza da yaptığını ve onu beklediğini söylüyor.”

Bugünkü Twitter paylaşımında Öztürk’ün bu açıklamasına atıf yapan Peker, Soylu’ya şöyle seslendi:

“Ak Parti yerel yönetimlerden sorumlu Korkmaz Karaca, Sezgin Baran Korkmaz’ın Audi A8 marka aracını hediye olarak değil üç aylığına kullanmak için aldım deyip kendini kurtaracağını zannediyorsa daha henüz o da senin gibi beni tanımıyor demektir. Bir Konyalı işadamı vasıtasıyla benden hangi konuyu görüşmek için randevu istemiştir? Bunun cevabını bekliyorum. Ayrıca Sütaş… ve bunun gibi firmalardan yasal olarak kaç lira danışmanlık ücreti almıştır? Bir de bu tip firmaların özel işlerini halledip ne kadar avanta almıştır?. Benim sayfalarımı kapatmak için mahkemeden karar çıkaracağına ülke nasıl soyuluyor diye araştırsana süslü Sülüman. BENİMLE HANGİ KONUYU GÖRÜŞECEKTİ?”

Ne olmuştu?

Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) bulunduğu belirtilen Peker, örgütüne yönelik operasyon düzenlenip evinin basılmasının ardından, başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere iktidarı hedef alan videolar yayınlamaya başlamıştı.

Peker son tweetlerinden birinde Karaca’nın SBK holding sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın “kendisine hediye ettiği Audi A8 marka arabayı kullandığını; olaylar karışınca arabayı Korkmaz’ın Sancaktepe’deki Biofarma isimli ilaç fabrikasına yollayıp bıraktığını” öne sürmüştü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here