Haberler

Sedat Peker’den yeni iddia: “AKP, Mücahit Aslan üzerinden FETÖ ile görüşüyor”

 Sedat Peker, FETÖ üyeliği ile suçlanan ve yurt dışında bulunan Cevheri Güven’in videolarında kendisiyle ilgili yaptığı yorumlara sosyal medya üzerinden verdiği yanıtta yeni iddialarda da bulundu. AKP ile Cemaat’in son iki buçuk aydır gizli görüşmeler yaptığını söyleyen Peker, görüşmeleri AKP’nin Ankara Milletvekili Mücahit Aslan’ın yürüttüğünü iddia etti.

Peker ayrıca AKP’nin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile anlaştığı yönündeki yorumları reddederken, “Pelikancıların dillendirdiği Sayın Hulusi Akar ve Sayın Hakan Fidan söylemleriyle fetöcü olarak bilinen kalemlerin söylemlerinin bu iki isim üzerinde hemen hemen aynı olması sadece benim değil, herhalde bu konulara akıl yoran herkesin dikkatini çekmiştir” yorumu yaptı.

“En çok kadroyu SADAT aldı”

Peker, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda şu iddialarda bulundu:

“Cevheri Güven bir de videosunda şu grup şu kadar generallik aldı diye çeşitli yapılardan bahsetmiş. Ancak bugüne kadar tüm askeri şuralarda en çok kadroyu alan SADAT’tan hiç bahsetmemiş. Ayrıca provokasyonlar konusunda tecrübe sahibi, bilgi sahibi olduğum söylemi doğrudur.”

“Derin FETÖ hiç olmaz olur mu?”

“Acaba kendisi fetöcülere karşı yapılan operasyonların neredeyse durma derecesine gerilemesini nasıl yorumluyor ya da iktidarın içindeki insanların artık fetöcülerle ilgili neredeyse olumsuz hiçbir şey söylememesini nasıl yorumlamaktadır? Ak Parti’nin kara kutusu olarak bilinen Ankara milletvekili Mücahit Aslan’ın üzerinden gizli olarak yürütülen görüşmelerin neticesi olarak bu sonucu kabul edebilir miyiz? Belki de bu gelişmelerden senin de haberin yoktur. Derin devlet var, derin pkk var da, derin fetö hiç olmaz olur mu? ”

“Serhat Albayrak ve Pelikanı ayırmamı istedi”

“Cevheri Güven son 2,5 aydır Mücahit Aslan tarafından yürütülen fetö Ak Parti arasındaki mahrem görüşmelerle ilgili bir video yapabilirse bizleri de aydınlatmış olur. Metin Külünk ile yaptığım telefon görüşmesinde kendisi de Serhat Albayrak ile pelikanı birbirinden ayırmamı rica etmişti. pelikancıları adeta kutsamıştı (eğer Metin Külünk bu sözlerimi yalanlarsa kendisini rezil etmekten mutluluk duyarım, kaseti yayınlarım). pelikancıların dillendirdiği Sayın Hulusi Akar ve Sayın Hakan Fidan söylemleriyle fetöcü olarak bilinen kalemlerin söylemlerinin bu iki isim üzerinde hemen hemen aynı olması sadece benim değil, herhalde bu konulara akıl yoran herkesin dikkatini çekmiştir (ne de olsa pelikancıların çoğu sizin eski arkadaşlarınız). Amacım kimseyi suçlamak değil ancak tarafı olmadığım bir mücadelenin parçası haline getirilmemin doğru olmadığını kanıtlama gayretidir.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir