Ana Sayfa Haberler Sedat Peker’den yeni ifşaatlar: “Ümitcan Uygun’un babası, Soylu’yla yakınlığı sayesinde adli tıp raporu aldı”

Sedat Peker’den yeni ifşaatlar: “Ümitcan Uygun’un babası, Soylu’yla yakınlığı sayesinde adli tıp raporu aldı”

0
Sedat Peker’den yeni ifşaatlar: “Ümitcan Uygun’un babası, Soylu’yla yakınlığı sayesinde adli tıp raporu aldı”

 Sedat Peker, Aleyna Çakır cinayetinden sonra Esra Hankulu’nun da ölümünün sorumlusu olan faşist Ümitcan Uygun’la ilgili iddialarda bulunarak, Uygun’un babasının Süleyman Soylu ile yakın bağlantısı sonucunda cinayet örtbas edilerek Uygun’un kurtulabilmesi için kullanılan adli tıp raporunu aldığını belirtti.

Peker’in kişisel Twitter hesabından konuyla ilgili şöyle yazdıkları şu şekilde:

“AK Parti milletvekili Tolga Ağar tarafından tecavüze uğrayıp intihar ettiği söylenen Yeldana Kaharman kardeşimizin olayında olduğu gibi, Aleyna Çakır kardeşimizin ölüm olayında olduğu gibi hiçbir suçlu ceza çekmeyecektir. Çünkü bir kişinin yargılanıp ceza alması için asıl olan tek şey adli tıp raporudur. Adli tıp raporlarının gerektiği bedel ödenerek nasıl çıkarıldığını Burhan Hoca’nın WhatsApp yazışmalarından net olarak görebilirsiniz.

Tolga Ağar’ı kurtarmak için adli tıp raporu hemen hazırlanıyor, Aleyna Çakır kardeşimizin ölümünden sorumlu tutulan Ümitcan Uygun’un kurtulabilmesi için gerekli adli tıp raporu da şahsın babası Süleyman Soylu’nun yakın arkadaşı olduğu için gerektiği şekilde hemen hazırlanıyor.”

Cinayetten değil uyuşturucudan tutuklandı, annesi de ölü bulundu

MHP’li faşist Ümitcan Uygun, önce 21 yaşındaki Aleyna Çakır’ın 3 Haziran 2020 günü Ankara’nın Keçiören ilçesindeki evindeki ölümünden sorumlu olduğu yönündeki tüm delillere rağmen kamuoyu baskısı oluşana dek tutuklanmamış, tutuklandığında da cinayetle ilgili değil uyuşturucu bulundurmaktan ötürü tutuklanarak altı ay sonra serbest bırakılmıştı.

Delillere rağmen intihar ettiği iddiasıyla cinayeti örtbas edilmeye çalışılan Aleyna Çakır’ın Uygun tarafından bayılana kadar dövüldüğü görüntüler ortaya çıkmıştı.

Ümitcan Uygun’un çocuk esirgeme yurtlarında öğretmen olarak çalışan annesi Gülay Uygun da Çakır’ın ölümünün ardından yine Keçiören’de kafasından silahla vurulmuş şekilde ölü olarak bulunmuştu. Eşinin ölümünden sonra açıklama yapan Ümitcan Uygun’un babası, eşinin ölmeden önce “Ölümümden Müge Anlı suçludur” yazılı bir not bıraktığını ileri sürmüştü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here