Ana Sayfa Haberler Sedat Peker’in videosunu yayımladığı Serdar Ekşioğlu kimdir?

Sedat Peker’in videosunu yayımladığı Serdar Ekşioğlu kimdir?

0
Sedat Peker’in videosunu yayımladığı Serdar Ekşioğlu kimdir?

Yayımladığı videolarlardaki iddialarıyla gündeme oturan ülkücü mafya Sedat Peker, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeğeniyle evli olduğunu belirttiği Serdar Ekşi (Ekşioğlu) ile “Suriye’ye giden askeri malzemeler” görüşmesine dair video paylaştı.

Görüşme kaydında yer alan Serdar Ekşioğlu, LazOil Enerji şirketinin sahibi olarak görülüyor.

Ekşioğlu aslen Rizeli bir patron. İstanbul’da Beykoz’da Lazoil isimli akaryakıt istasyonu da bulunuyor. Peker’in daha önce yayımladığı videoda görülen kağıtta “Suriye’ye giden silahlar Serdar Ekşi şahit ve birçokları” notu dikkat çekmişti.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Ekşioğlu’nun, daha önce basında “City Ambulans Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Ekşioğlu Türkmendağı’na lojistik destek malzemeleri gönderdi” başlığıyla yer aldığı görülüyor.

Ekşioğlu’nun, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun danışmanlarından Taha Ün’ün yakın arkadaşlarından olduğu iddia ediliyor.

Peker, Ekşioğlu ile yaptığı görüşmeye dair şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip abinin yeğeninin kocası Lazoil petrol dağıtım şirketinin sahibi Serdar Ekşi’nin (Ekşioğlu) karakolda milletvekilinin dövülme hadisesinin ve Suriye’ye giden askeri malzemelerle ilgili yaptığım telefon görüşmesi.”

“Serdar Ekşi ne demiştim… Dik duracağız. Sen benle görüşüp sonrasında aleyhimde yapılan çalışmalara ortaklık ettin. Yaptığın her şeyi biliyorum, görüşeceğiz. Biz hepimiz aileyiz her suçta beraberiz.”

Yayınlanan görüşme kaydında Serdar Ekşioğlu, Sedat Peker’in haksızlığa uğradığını söylerken, Suriye’ye yollanan TIR’ların yola çıkışına tanık olduğu şeklindeki sözlerini de onaylıyor. Suriye’ye gönderilen silahlar iddiasıyla ilgili konuşan Peker, Ekşioğlu’na, “Biz 4 TIR yolluyorduk 4 TIR da onlar yolluyordu. Onlar Suriye’de başka yerlere veriyordu. Biz satmıyorduk sen de vardın ben de vardım” diyor. Ekşioğlu ise Peker’e “Pelikan’a girme” tavsiyesi veriyor.

Ne olmuştu?

Ülkücü mafya Sedat Peker, Lazoil petrol dağıtım şirketinin sahibi ve Erdoğan’ın yeğeninin eşi Serdar Ekşi’yle, karakolda AKP’li milletvekili Feyzi İşbaşaran’ın dövülmesi ve Suriye’de cihatçılara giden askeri teçhizatla ilgili yaptığı bir telefon görüşmesini yayınladı.

Görüşmede Peker’e “reisim” diye hitap eden Ekşi, AKP’nin medyadan rahatsız olduğunu söyledi.

Peker Suriye’deki cihatçı çetelere yolladıkları silahlar hakkında “O kadar namussuzluk yaptılar bir tanesi bir yerde yazı yazdırmıyor, o kadar gazeteniz var, televizyonunuz var, bu adam kendi parasıyla yolladı” derken Ekşi’nin bu olaya tanık olduğunu ekledi. Ekşi de tanık olduğunu doğrularken Peker, “Biz 4 tır yolluyorduk, onların dağıtımını kendimiz yapmıyorduk, biz paramızı veriyorduk onlar dağıtıyordu” diye konuştu.

Peker görüşmeyi sosyal medya üzerinden “Serdar Ekşi yaptığın her şeyi biliyorum, görüşeceğiz. Biz hepimiz aileyiz her suçta beraberiz” notuyla paylaşıyor.

Ekşi videoda, “Reisim şu Pelikan’a artık girmeden.. Hilal Kaplan’ın kocasını Süheyb’i (Öğüt) aradım Pelikan’ın başı o zaten. Ben burada değilim geleyim görüşelim dedi” diye konuşuyor. Ekşi’nin Pelikancılarla görüşmelerinde Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’dan nefret ettiklerini söylemesine Peker, “Ya nasıl nefret ediyorlar. Hepsini Berat Bey yönlendirmiyor mu? Bilmiyor muyuz bunları. Diğer taraftan Mehmet Ağar’la’da yakınlığı… Nasıl nefret ediyor? Tolga’yı getirdiler Marmara teşkilat başkanı yaptılar. Tecavüz etti kızı öldürdü, hepsi delilli ispatlı. Babasının yaptıkları… Bunu kim yaptı Tolga’yı oraya, Berat yaptı” cevabı veriyor.

Peker’in “Sabah, ATV bütün hepsini ortak bir beyin yönetiyor. Serhat (Albayrak) başlarında” sözlerinin ardından Ekşi, “Serhat’ın da medyanın başından gideceğine dair bi bilgi vardı. AK Parti’nin önde gelenleri medyadan rahatsız, A Haber’e çıkıyor” diyor.

Görüntülerde Ekşi’nin, Peker’in avukatını gönderip karakolda bir milletvekilinin darp edilmesi iddiasıyla ilgili hatırlatmasını da onayladığı da yer alıyor. Ekşi’nin “Metin Külünk’ün bağlantıları kopuk, üstü çizilmiş” sözlerine Peker “Nasıl üstü çizilmiş MKYK üyesi” şeklinde konuşuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here