Haberler

Selahattin Demirtaş: Ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz

Edirne Hapishanesi’nde beş yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) eşi Başak Demirtaş,’ı yayınında konuk eden FOX TV hakkında inceleme başlatmasına ilişkin, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Demirtaş, eşiyle ilgili eleştirilere “Milyonların yürekli dayanışmasını unutmayacağım gibi, bunu da asla unutmayacağım. Milyonlar gibi benim de kalbim seninle Başak.” ifadelerini kullanarak destek mesajı paylaştı ve “Dün akşam ekranlarda ailemi hedef haline getiren linç güruhları iyi bilsin ki, ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz” dedi.

Başak Demirtaş, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına katılarak, “Bizi izleyen tüm Fox izleyicilerine ve cezaevlerindeki tüm tutuklu ve hükümlülere selam söylemek istiyorum. Gültan Kışanak, Figen Yüksekdağ, İdris Baluken, Selçuk Mızraklı, Selçuk Kozağaçlı şahsında hepsine selam söylüyorum. Ayrıca Aysel Tuğluk ağır hasta, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hasta tutsakların cezaevinden çıkarak dışarıda tedavi görebilmelerini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Selahattin Demirtaş: Kalbim seninle Başak

Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından eşine destek verdiği mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Dün akşam ekranlarda ailemi hedef haline getiren linç güruhları iyi bilsin ki, ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz. Milyonların yürekli dayanışmasını unutmayacağım gibi, bunu da asla unutmayacağım. Milyonlar gibi benim de kalbim seninle Başak.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir