Edirne F tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, FOX TV’de yayınlanan Orta Sayfa programının eski AKP Milletvekili Orhan Miroğlu‘nun açıklamalarının ardından ‘Demirtaş yalnız mı bırakıldı’ sorusuna verdiği yanıtta, “Ben kendimi hiçbir zaman yalnız hissetmedim. Bilakis burada hep kalabalıklar içinde oldum, olmaya da devam ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

Demirtaş, “Beni yalnızlaştırmak isteyenler yok mu, var elbette. Zaten bunun için hapiste rehine olarak tutuluyorum.” dedi. 

Nevşin Mengü, Çiğdem Toker, Şentürk Doğan, Deniz Zeyrek ve Murat Yetkin’in sorusunu yanıtlayan Demirtaş’a eski AKP Mardin Milletvekili ve AKP MKYK Üyesi Orhan Miroğlu’nun “PKK Selahattin Demirtaş’ın ipini çekti bir daha dönüş olmaz” açıklamasının ardından, “Demirtaş yalnızlaştırıldı mı” sorusu yöneltildi. 

Demirtaş’ın Orta Sayfa’ya verdiği mesaj şöyle: 

“Ben kendimi hiçbir zaman yalnız hissetmedim. Bilakis burada hep kalabalıklar içinde oldum, olmaya da devam ediyorum. Beni yalnızlaştırmak isteyenler yok mu, var elbette. Zaten bunun için hapiste rehine olarak tutuluyorum. Ancak burada bir tek gün dahi hapis yatmadım. En az dışarıdaki kadar çalışıyorum, en az o kadar yoğunum.

Bunun nedeni, çok kalabalık bir kitleyle beraber siyasi mücadele yürütüyor olmamdır. Beni yalnızlaştırmak isteyenlerin girişimlerine, halkımızla birlikte yanıt verdik hep.

Dolayısıyla tüm kalbimle ve rahatlıkla söyleyebilirim ki yalnız değilim.”

Bir Cevap Yazın