Haberler

Şenyaşar Ailesi adalet nöbeti 227. günü geride bıraktı: “Nefes almak istiyoruz”

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 227’nci günü geride bıraktı. Adliyede mesainin başlaması ile birlikte Urfa Adliyesi önüne gelen anne ve oğlu, “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi”nin bulunduğu alanda nöbet eylemlerine başladı.

“Adliye önünde günler zor geçiyor”

Eylemini 9 Mart’tan bu yana sağlık sorunlarının artmasına rağmen kesintisiz sürdüren Emine Şenyaşar, adaletin sağlanmamasına isyan etti. Ailesine yaşatılanların “zulüm” olduğunu söyleyen anne Şenyaşar, “Adliye önünde günler zor geçiyor ancak gelmeye mecburuz. Ailem yok edildi. Kış geliyor, havalar soğuyor. Oğlum hala cezaevinde tutuluyor. Çocuklarımız katledenler tutuklansın. Elini kolunu sallayarak geziyorlar, neden tutuklanmıyorlar?” diye sordu.

Sağlık sorunları arttı

Sağlık sorunlarının her geçen gün arttığına dikkati çeken Şenyaşar, “Sabah erken saatlerde buraya geliyoruz, akşam Suruç’a geri dönüyoruz. Hastalıklarım artıyor. Kalbimde bir ağrı var. Doktorlar gözlerimden ameliyat olmam gerektiğini söylüyorlar. Oğlum (Fadıl Şenyaşar) cezaevinden çıkmadan ben tedavi olmam” diye konuştu.

“Nefes almak istiyoruz”

Türkiye’de adaletsizliğe maruz kalan birçok kişinin olduğuna vurgu yapan Şenyaşar, “Artık yeter, artık herkes rahat bir nefes almak istiyoruz. Yaşadıklarımıza karşı hala bana ceza istiyorlar, bana dava açıyorlar. Bir aileyi yok ettiler hala zulümlerine devam ediyorlar” ifadelerini kullandı.

“Acı çekiyorum”

Katliamın üstünden geçen 3 yıl 4 ayda acısının dinmediğini belirten Şenyaşar, “Acım hala ilk günkü gibi taze. Çok acı çekiyorum. Her gün ağlıyorum gözlerim kör olacak. 8 aydır burada oturuyorum ve ne kadar sürerse sürsün oturmaya devam edeceğim. Oğlumu bırakılmadan buradan ayrılmayacağım” diye konuştu.

“Adaletsiz yaşam olmaz”

Şenyaşar ailesi sosyal medya hesabından yapılan 227’inci gün paylaşımında, “Sandılar ki üç beş gün sonra adalet nöbetimizden vazgeçeriz. Sandılar ki, baskı yaparsak mücadeleden vazgeçerler. Ama bu ‘adalet mücadelesi’ onsuz yaşam olmaz. Ekmek gibi, su gibi…” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir