Haberler

Şenyaşar ailesi adalet nöbetinin 224. gününde: Medya bizi görmezden geliyor

Adalet nöbetinin 224’üncü gününde eylemlerini görmeyen medyaya seslenen Ferit Şenyaşar, “Bu adaletsizliği birlikte ortadan kaldıralım” çağrısı yaptı.

MA’da yer alan habere göre, AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı adalet nöbeti 224’üncü gününde devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, “Sadece adalet istiyoruz” yazılı dövizlerle nöbet başlattı.

“Dava üzerinde siyasi bir el var”

Adalet nöbetinin geldiği aşamayı değerlendiren Ferit Şenyaşar, “Adliye önünde adalet mücadelemiz 224’üncü gününde, zulüm altında devam ediyor. Haklı bir davamız var. Devlet hastanesinde 3 insan katledildi. Dava üzerinde siyasi bir el olduğunu artık herkes biliyor. Katliamı yapan milletvekili ve ailesi korunuyor. Bu davamız artık münferit bir dava değil, bütün toplumun davası” dedi.

Adalet nöbetinin 222’nci gününde DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile görüştüklerini hatırlatan Şenyaşar, “Babacan bize hukuki olarak davanın takipçisi olacaklarını söyledi. Her türlü yardımı sunacaklarını belirttiler. Aynı desteği siyasi parti ayrımı yapmadan herkesten bekliyoruz. Bu adaletsizliğin bir an önce bitmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Medya görmezden geliyor”

Adalet mücadelesine başladıklarından bu yana iktidara yakın olan medyanın kendilerini görmezden geldiğinin altını çizen Şenyaşar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün toplum davayı takip ediyor. İktidarın baskısı altında olmayan medya her gün haber yapıyor. Ancak ana akım medya siyasi baskı altında olduğu için 224 gündür bizi görmezden geliyor. Korktukları için davamızı ekranlara taşımıyorlar. Korkmasınlar, gelsinler bu adaletsizliği birlikte ortadan kaldıralım.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir