Uncategorized

Şenyaşar ailesinin adalet nöbeti 175. gününde: “Katliamdan 290 AKP milletvekili de sorumlu”

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kabybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar, Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 175. gününde devam ediyor. Aile, dün resmi tatil olmasına rağmen sabah saatlerinde “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda nöbet eylemlerini sürdürdü.

“Burada bir zulüm var”

Urfa Adliyesi önünden Meclis İnsan Hakları Komisyonu’na seslenen Ferit Şenyaşar, “Burada bir zulüm var, 65 yaş üstü bir anne 175 gündür adliye önünde. İstediği tek şey adalet. Gelin burada bu anneyi ziyaret edin bu anne ne istiyor diye sorun. Meclis’te bulunan AKP milletvekillerine sesleniyorum: 290 milletvekili var, bu olay araştırılsın denildiğinde ret ettiniz, siz de bunun sorumlususunuz. Suruç Devlet Hastanesi’nde Urfa Valisi, kaymakamların, emniyet teşkilatının tanıklığında bir katliam yapıldı. Bunu artık herkes biliyor. Zulüm devam ettikçe iktidar partisi kaybediyor ve kaybetmeye mahkumdur” diye konuştu.

“Artık oğlum eve gelsin”

Anne Emine Şenyaşar ise, “Adalet istiyoruz. Oğlumu bıraksınlar. Ben evde oturamıyorum. Artık oturacak halim kalmadı. Oğlumu suçsuz yere hapse attılar. Katiller ellerini kolunu sallayıp geziyorlar. Milletvekili olduğu için insanların kafasını kesmeye hakkı mı var? Bunu Allah kabul etmez, siz nasıl bu zulmü kabul edersiniz. Artık oğlum eve gelsin” şeklinde konuştu.

“Olay tarafsız bir şekilde araştırılsın”

Aile sosyal medya hesaplarından da, “Üstünü örttüğünüz bütün suçların ortağısınız. Bu yaşlı anne 175 gündür adliye önünde adalet istiyor. Sağır sultanlar annenin feryadını duydu. Meclis İnsan Hakları Komisyonu ne işle meşgul. Gelsin olayı tarafsız bir şekilde araştırsın” mesajını paylaştı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir