Haberler Manşet

Şenyaşar ailesinin adalet nöbeti 183. günü geride bıraktı: “Ben sadece adalet istiyorum”

AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ile yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve 2 oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart tarihinde Şanlıurfa Adliyesi önünde başlattığı “Adalet Nöbeti” 183’üncü gününe ulaştı.

Dün sabah erken saatlerde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden 48 kilometre yol alarak adliye binası önüne gelen aile, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda “Sadece adalet istiyoruz” yazılı dövizlerle nöbeti başlattı.

“Ben sadece adalet istiyorum”

MA’nın aktardığı habere göre, anne Emine Şenyaşar, adliye önünde nöbetlerinin 6 ayı geride bıraktığını belirterek, “Ben sadece adalet istiyorum. Bu nasıl adalet? Oğlum cezaevinde 3 yıl 3 aydır tek kişilik hücrede tutuluyor. Ben oğlumun serbest bırakılmasını talep ediyorum. Bu katliamı yapanlar serbest geziyor. Bu nasıl devlet? Ailemde bulunan herkes öldürülmek istendi, ancak bunu yapan milletvekili yapıldı” diye konuştu.

“Hastanedeki katliamın görüntülerini saklıyorlar”

Sağlık sorunlarının arttığına dikkat çeken Şenyaşar, “Gözlerim artık görmüyor, kalbim sıkışıyor. Ayağımdan ameliyat olmam gerek. Ancak oğlumu bırakmadan hiçbir tedaviyi kabul etmiyorum. Yöneticilerde hiç vicdan yok mu? İki cihanda ellerim yakalarındadır. Bu nasıl zulüm? Bu zulüm nereye kadar sürecek? Ben ölmeden oğlumu yanımda görmek istiyorum. Hiçbir yerde bu denli bir katliam yapılmadı. Hastanedeki katliamın görüntülerini saklıyorlar. 6 aydır burada oturuyorum oğlum serbest kalmadan gidip evde oturmam” ifadelerini kullandı.

“Herkes hesap verecek”

Aile sosyal medya hesaplarından, “Suruç Devlet Hastanesi’nde bir katliam var. Saçma sapan bahanelerle 3 yıldır bizi oyalıyorsunuz. Katliamı yapan ve canileri koruyan herkes bunun hesabını verecektir” mesajını paylaştı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir