MERSİN– Mersin’in en gözde okullarından İçel Anadolu Lisesi, Mezitli Milli Eğitim Müdürlüğünde şube müdürü olarak görev yapan Mustafa SEĞMENOĞLU tarafından basılarak okulun fizik öğretmeni Bayram AĞLAMIŞ’a yapılan fiziki saldırıya sahne oldu. Okul idaresinin şube müdürünü engellemeye çalışmasına rağmen Mustafa SEĞMENOĞLU okul kapısını zorlayarak açıp fizik Öğretmeni Bayram AĞLAMIŞ’a yumrukla saldırmakla kalmayıp tehdit, küfür ve hakaretle okul bahçesinde, öğrencilerin gözleri önünde mafyatik baskını gerçekleştirmiştir. Şube müdürünün, Bayram öğretmene: “Bu okuldan gidecek, o.ç.” dediği öğrenciler tarafından cep telefonlarıyla kayda alındığı görüldü. Video görüntüleri çok farklı sosyal medya platformlarında yayınlandı.

İki öğretmenin kendi aralarındaki şakalaşmalarda gündemdeki “sürtük” sözcüğü geçince Eğitim Bir Sen üyesi kadın öğretmen bu sözün kendisine söylendiğini iddia ederek şube müdürü eşini aradı. Eşi şube müdürü Mustafa SEYMENOĞLU yanındaki arkadaşlarıyla okula zorla girip Bayram öğretmene saldırdı. Olayın nasıl geliştiği sorma gereği dahi duymadan kabadayılık yaparak okul basan şube müdürü öğrencilerin de korkuya kapılmasına, psikolojilerinin bozulmasına neden oldu.

Saffet AYICI

 Eğitim Sen Mersin Şube mali sekreteri Saffet AYICI: “Eğitim Sen Mersin Şube olarak her ne sebeple olursa olsun okul basılmasını, eğitim emekçilerine saldırılmasını, makamın kötüye kullanılmasını tasvip edemeyiz. Şiddet nereden, kimden gelirse gelsin sendika olarak şiddetin karşındayız; üyemize yönelen yumruklu saldırı, tehdit, küfür asla kabul edilemez. Okullarda, makamından aldığı gücü eğitim emekçilerine saldırı olarak kullanan bu şahıs hakkında gerekli tüm meşru / hukuki girişimleri yapacağız. Mersin Valisini göreve davet ediyoruz, ilgili şahıs derhal bu görevden alınmalı, idari ve adli soruşturmalar acilen başlatılmalıdır.” Dedi.

Bir Cevap Yazın