Haberler

Süleyman Özışık: “Benim de bildiklerim var tek tek anlatacağım”

 Sedat Peker’in iktidar ortaklığından tasfiye edilmesinin ardından videolar çekerek birçok ilişkiyi ifşaa etmesinin ardından haklarında soruşturma başlatılan Özışık kardeşlerden Süleyman Özışık, youtube üzerinden bir video paylaşarak açıklama yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun haklarında “hakaret”, “iftira” ve “örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım”dan suç duyurusunda bulunduğu, Özışık kardeşlerden Süleyman Özışık 3 haftalık sessizliğinin ardından youtube kanalında açıklama yaptı. Sedat Peker ile Süleayman Soylu arasında aracılık yaptıkları iddia edilen kardeşlerden Hadi Özışık da 9 Haziran’da yaptığı açıklamada suçlamaları reddetmişti.

Fatih Tezcan elindeki belgeleri açıklasın

AKP’nin tetikçilerinden Fatih Tezcan ile daha önceden yaşadığı bir durumu aktaran Özışık şöyle konuştu:

Ben hayatım boyunca kimseye kumpas kurmadım. Benim Süleyman Soylu’ya kumpas kurmayacağımı bu ülkenin tüm vilayetleri şahittir. Fatih Tezcan’ın dile getirdiği iddia sonrası bütün belgeler elimde. Seçime giderken “AK Parti zarar görmesin diye açıklamıyorum ama sonra tek tek açıklayacağım Süleyman Soylu’nun gerçek yüzünü” dedi. Üzerinden iki yıl geçti. Ben bu iddiadan sonra mahkemeye suç duyurusunda bulundum. ‘Elindeki belgeleri mahkemeye sun ve beni bitir’ diye çağrıda bulundum. Yetmedi bir de video çekimi yaptım. Hatta yazı yazdım. Hadi seçimler bitti. Hadi elindeki belgeleri açıkla diye tekrar tekrar çağrıda bulundum. Hatta bu da yetmedi. Bütün belediye başkanlarına seslendim. Böyle bir tehditte böyle şantajda bulunduğumu, bırakın bunu böyle bir imada bulunduğumu açıklasın dedim. Bir tane belediye başkanı çıkmadı. Şimdi üzerinden iki yıl geçmesine rağmen Fatih Tezcan bunları açıklamadı. Mahkemeye verdim oraya da sunmadı. Benim ülkemin mahkemeleri de bu iddialarla ilgili takipsizlik kararı verdi. Durum bu.

“Yanlışlıkla beğendim”

Sedat Peker’in sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımı beğenmesinin ardından eleştirilen Özışık “yanlışlıkla” diyerek konuşmasına şöyle devam etti:

Twitter’da beğen ikonuna istemsizce dokunmuş ve beğenmişim. Şimdi buradan beni Sedat Peker’in safına geçtiğim anlamına getirmişler, öyle manşetler atmışlar. Bakın buradan çok net söylüyorum. Sizin huzurunuzda söylüyorum. Bu arkadaşlara sesleniyorum. Halt etmişsiniz! Halt etmişsiniz Benim kimin safında olduğumu ve durduğumu siz yakında göreceksiniz. Çok net göreceksiniz hem de.

Kahraman Soylu

Tabii ki bir suç duyurusunda bulunabilir. Buna bir itirazım yok ama şu ‘Süleyman Özışık bana kumpas kurdu’ sözü var ya bununla ilgili birkaç laf etmezsem çıldırırım. Hırsımdan kahrımdan ölürüm. Ben hayatım boyunca kimseye kumpas kurmadım. Benim Süleyman Soylu’ya kumpas kurmayacağımı bu ülkenin tüm vilayetleri şahittir.  Konferans salonlarında darbede sokağa ilk inen insan olan ve TRT’yi darbecilerin elinden kurtaran milletin adamı Süleyman Soylu, bu ülkenin de kahramanıdır benim de kahramanımdır diye haykıran benim. Ben kumpasçı değilim, buna siz şahitsiniz Allah şahit.

“Ben de anlatacağım”

Herkes Sedat Peker’e bir şeyler söyledi. Madem adım bu işlerin içine bir şekilde bulaştırıldı, o zaman söz söyleme sırası bana geldi. Benim de bildiklerim var benim de öğrendiklerim var. Bunları tek tek anlatacağım. Korkmadan çekinmeden anlatacağım.

“Kaçmadım”

Olayların ardından yurtdışına kaçtığı iddia edilen Özışık, kaçmadığını belirterek “Kaçmadım niye kaçayım? Ne yaptım? Hangi ülkeye kaçtığımı da söyleseydiniz. Türkiye gazetesinden ayrılma cümlesini algı operasyonuyla Türkiye’den kaçtı dediler” ifadelerini kullandı.

“Peker’le iki kez görüştüm, kahraman Soylu” diyen Özışık’ın Peker’den 80 bin liralık düğün hediyesi aldığı ortaya çıktı!

“Ben de bildiklerimi anlatacağım” diyen Süleyman Özışık’ın, Peker ile Soylu arasında aracılık yaptıklarının ortaya çıkmasıyla düştükleri durumdan çıkma çabaları daha da batmalarına neden oluyor.

Peker’le sadece iki kez yan yana geldiğini söyleyen Özışık’ın Peker’den 80 bin liralık düğün hediyesi alıp teşekkür ettiği video ortaya çıktı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir