Manşet Muhalefet

Sürgün İlkel, Çağdışı ve İnsanlık Suçudur

etelgraf haber-

PTT çalışanlarının görev yerlerinin değiştirilmesi protesto edildi. Basın Yayın İletişim ve Posta Emekçileri Sendikası (HABER-SEN) İstanbul Şubeleri, sendikalarına üye PTT çalışanlarının başka bölgelere gönderilmesini Sirkeci’de bulunan PTT Baş Müdürlüğü önünde yaptıkları açıklamayla protesto etti. Açıklamada, “Sürgün çağdaş bir baskı aracıdır” pankartı açılırken, sık sık, “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganı atıldı.

HABER-SEN Genel merkez yöneticisi Banu Savaş, PTT yönetiminin salgını bahane ederek keyfi uygulamalarla, çalışanlara mobing uyguladığını söyledi. Savaş,  PTT’de yandaş sendikaların yöneticilerinin yönetime sınavsız geldiğini kaydetti. Savaş, “PTT’de son 8 yıldır görevde yükselme sınavı yapılmamaktadır. Bunun yerine kurum dışından PTT’nin işleyişini bilmeyen, kurum kültürüyle yetişmemiş, yetersiz kişilerin yanı sıra; yandaş sendikaların yöneticileri liyakatsiz biçimde kuruma üst düzey yönetici olarak atanmaktadır” dedi.

 ‘ASIL SORUMLU ATAYANLAR’

 PTT çalışanlarının kendi isteği dışında il dışına gönderildiğini belirten Savaş, PTT yönetimimin atamalarını eleştirdi. Savaş, “En çok personel eksilmesi yaşanan il İstanbul’dur. Ancak PTT Yönetimi personel eksikliğinin had safhada olduğu İstanbul’da yandaş sendika üyesi olmadığı için bir PTT emekçisinin isteği olmaksızın il dışına sürgün etmiştir ” diye belirtti. 

‘SUÇ İŞLİYORSUNUZ’

 Savaş, “Bu keyfi uygulamalara imza atanlara buradan sesleniyor ve uyarıyoruz; suç işliyorsunuz, derhal bu suçtan geri dönün. Ne kanunlara, ne yönetmeliğe ne de insani değerlere uygun olmayan bu uygulamalardan vazgeçin. PTT’de kimse ağa ve efendi olmadığı gibi, bizlerde ne birilerinin marabasıyız ne de kölesiyiz. Bizler halka hizmet götürmek için canla başla çalışan ve insanca emeğinin karşılığını almak isteyen kamu emekçileriyiz” şeklinde konuştu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir