Ana Sayfa Haberler Suriye ordusu, Halep kırsalında ABD’ye ait bir insansız uçağı düşürdü

Suriye ordusu, Halep kırsalında ABD’ye ait bir insansız uçağı düşürdü

0
Suriye ordusu, Halep kırsalında ABD’ye ait bir insansız uçağı düşürdü

ABD güçlerine ait bir insansız casus uçağı Suriye ordusu hava savunma sistemleri tarafından düşürüldü. Bazı sosyal medya hesapları ABD uçağının Suriye ordusunun envanterinde olan Rusya yapımı BUK-ME2 hava savunma bataryaları tarafından düşürüldüğünü öne sürdü.

YDH’nin haberine göre; Lübnan’dan yayın yapan Khandak adlı internet sitesi, ABD’ye ait ‘MQ-4C Triton’ tipi bir insansız casus uçağın Suriye ordusuna ait BUK hava savunma bataryaları tarafından düşürüldüğünü bildirdi.

Suriye hava sahasını ihlal eden Amerikan casus uçağının Ürdün’ün el-Azrak bölgesindeki ‘Şehit Muvaffak es-Salti’ hava üssünden havalandığı bildirildi. Söz konusu hava üssü ABD’nin bölgedeki birçok hava operasyonları için kullandığı bir üs olarak biliniyor.

Fars haber ajansı da aynı haberle ilgili olarak Suriye hava savunmasının iki gün önce de Halep’in güneyindeki Azan bölgesinde bir uçağı düşürdüğünü; ancak düşürülen uçakla ilgili ayrıntıların açıklanmadığını bildirdi.

Suriye ordusu hava savunması önceki haftalarda da işgalci İsrail rejiminin Lübnan hava sahasından attığı tüm füzeleri düşürdüğü açıklanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here